Premiera w Teeatrze Animacji

"Hagazussa..." - reż. S. Sembdner - Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra

Spektakl zrealizowany wspólnie z zespołem Gerhart Hauptmann Theater w Görlitz, wspierany przez fundusz "Wanderlust", jest efektem wielomiesięcznej współpracy w ramach międzynarodowego projektu "Poszukiwanie legendarnych śladów". Premiera 27 marca.

"Hagazussa - Wiedźma" to widowisko, które łączy dwa gatunki sztuki - taniec i teatr lalkowy - będące w efekcie nowym, fascynującym eksperymentem artystycznym. Steffi Sembdner tancerka i choreograf z teatru w Górlitz, stworzyła wspólnie z dyrektorem teatru Bogdanem Nauką scenariusz i choreografię spektaklu. Połączenie niemieckiego tańca i polskiego teatru lalkowego miało charakter nowatorski

i przyniosło zaskakujący efekt artystyczny. Steffi Sembdner zachwycona możliwościami ruchowymi aktorów lalkarzy twierdzi, że animacja lalek i przedmiotów wymaga szczególnego wyczucia ruchu, co było to dla niej punktem wyjścia do spotkania się dwóch gatunków sztuki jakim są taniec i teatr animacji.

Inspiracją spektaklu były wydarzenia, jakie miały miejsce na Śląsku w XVII wieku, przez który, w wyniku wojny trzydziestoletniej przetoczyła się fala polowań na czarownice i wymierzonego w kobiety terroru. W spektaklu przedstawiony jest konflikt wiary i przesądów, który doprowadził do wielu oskarżeń o czary i straceń kobiet posiadających ogromną wiedzę. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

(-)
Materiały Teatru
24 marca 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia