Premiera w Warszawskiej Operze Kameralnej

"Wieża" - reż. Karolina Breguła - Warszawska Opera Kameralna

Premiera "Wieży" - spektaklu operowego Karoliny Breguły, w najbliższą sobotę i niedzielę w Warszawskiej Operze Kameralnej i w Instytucie Teatralnym.

Spektakl operowy "Wieża" przedstawia historię polskiego modernizmu na przykładzie architektury mieszkaniowej - nie tylko z punktu widzenia jej twórców i teoretyków, ale przede wszystkim z pozycji użytkownika, mieszkańca modernistycznego osiedla i obywatela miasta.

By opowiedzieć o wyjątkowej historii artystka Karolina Breguła postanowiła sięgnąć po operę, najwyższą z form sztuki, w której opisuje i przedstawia wielkie uniesienia i spektakularne niepowodzenia. Wspomnienia pragnień, marzeń i wiary w nową, lepszą przyszłość zderza z trudną rzeczywistością oraz sprzecznościami wpisanymi w plany modernistów. Pełną faktów, emocji i napięcia narrację wzmacnia muzyka przygotowana przez kompozytorkę Elę Orleans.

Spektakl został włączony do programu towarzyszącego Warsaw Gallery Weekend.

KAROLINA BREGUŁA "WIEŻA"

Premiera w Warszawie

26.09.2014, g. 19:00 blok, ul. Pereca 2 (pokaz zamknięty dla mieszkańców)

27.09.2014, g. 20:00 Warszawska Opera Kameralna, al. Solidarności 76b

28.09.2014, g. 20:00 Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Libretto i reżyseria: Karolina Breguła

Muzyka: Ela Orleans

Występują: Joanna Cortes, Nina Czerkies, Roman Holc, Borys Jaźnicki, Ewa Konstanciak, Sylwester Kostecki, Anna Lubańska, Krzysztof Łapiński, Ewa Mikulska, Maciej Nawrocki, Wojciech Parchem

Kuratorka: Agnieszka Sural

Organizator: Fundacja Witryna Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy

(-)
Materiał Teatru
23 września 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...