Premiera we Współczesnym

"Saszka. Sen w dwóch aktach" - reż. Wojciech Urbański - Teatr Współczesny w Warszawie

Polska prapremiera sztuki białoruskiego dramaturga, aktora i reżysera, Dmitrija Bogosławskiego (ur. 1985 r. w Mińsku), dzięki której autor znalazł się w gronie finalistów Festiwalu Młodej Dramaturgii „Lubimowka 2012” w Moskwie, sztuki uznanej przez krytyków „za najbardziej nowatorski i niezwykły dramat, napisany w przestrzeni post-sowieckiej w ciągu ostatnich lat”.

W bieżącym roku autor otrzymał za nią drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Dramaturgicznym „Eurazja 2013" organizowanym przez Nikołaja Koladę.
( Jest to największy konkurs dramaturgiczny, rocznie zgłaszanych jest około 600 sztuk napisanych po rosyjsku przez młodych dramaturgów.)

„Czekajcie na nas długo" zachwyca zarówno kunsztowną formą sceniczną jak i ważką treścią: akcja toczy się na granicy jawy i snu, teraźniejszości i przeszłości, życia i śmierci; w przejmujący sposób opowiada o bolesnych, skomplikowanych relacjach w pewnej rodzinie i próbach ich zrozumienia, podejmowanych z determinacją przez głównego bohatera, Aleksandra (w tej roli Borys Szyc).

(-)
Materiał Teatru
25 stycznia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia