Premiera: Wendy

"Wendy" - reż. zespół - Wydział Sztuki Lalkarskiej, Akademia Teatralna w Białymstoku

Wystarczy się schować za powiek kurtynę
W sercowych uderzeń się wsłuchać krainę
I w krótkich oddechach się unieść na chwilę
I frunąć nad ziemią i lecieć...

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej, dla widzów w każdym wieku, na podstawie powieści „Piotruś Pan" J.M. Barriego

Tej wyspy nie ma na żadnej mapie, a jednak wszyscy ją znają: Nibylandia! Wymyślona, wytęskniona kraina Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni, którą rządzi Piotruś Pan. Jak tu odnajdzie się pewna Dziewczynka, która jedną nogą jest już w dorosłej stronie świata? Czy spotka tu swoje marzenia i tęsknoty, czy tylko bandę chłopaków, którym trzeba uprać skarpety?

W naszym spektaklu to Wendy zabiera widzów do Nibylandii. I to za jej sprawą poznajemy krainę marzeń, wyobraźni, dzieciństwa, które prawdzie trwa wiecznie, ale czy... na zawsze?

„Wendy" to spektakl o pożegnaniu z dziecięcymi marzeniami, ale też wspomnienie naszego własnego dzieciństwa. To historia o odpowiedzialności, za siebie i innych; o budowaniu tożsamości i świadomym wkraczaniu w dorosłość; o tym, że po prostu dorastamy. Zapraszamy na przedstawienie, które dzieci przenosi w krainę snów, a dorosłym przypomina o tym, jak kiedyś śnili.

To przygoda pełna humoru, wzruszeń i świetnej zabawy!

(-)
Materiał Teatru
17 lipca 2018

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia