Premiera wywiadu-rzeki z Adamem Ferencym

"Nie i Tak" - aut. Maja Jaszewska - Wydawnictwo Editio

11 października premierę będzie mieć książka "Nie i Tak" - wywiad-rzeka z Adamem Ferencym, przeprowadzony przez Maję Jaszewską. Książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Editio.

"Scena to setki losów, historii, mini kosmosów, różnorodnych emocji. Pasjonuję się kolejnymi tymi światami, one są moim hobby i narkotykiem. To jest wściekła pasja, która mnie trzyma od wczesnej młodości" / cytat z książki.

Uszczypliwy, zgryźliwy, daleki od chęci przypodobania się komukolwiek, zwłaszcza w kwestii osobistych poglądów na świat i kondycję człowieka. Nadwrażliwy na dźwięki i zapachy, przedkładający własną imaginację nad ścisłą prawdę historyczną, uznający niekonsekwencję za fantastyczny, życiodajny żywioł.

Taki właśnie jest Adam Ferency - aktor największych polskich scen teatralnych, mający na koncie także około setki ról w filmach i serialach.

Książka Nie i Tak to zapis rozmowy, którą przeprowadziła z artystą dziennikarka Maja Jaszewska. Jest pozycją absolutnie niestandardową. Próżno szukać tu anegdot, plotek z prywatnego życia. To fascynująca podróż w przeszłość, opowieści o mandolinie i o szkole teatralnej, w której Ferency przestał uczyć, kiedy zdał sobie sprawę, że każdy aktor powinien samodzielnie wypracować własną technikę. Rozmowy dotyczą literatury, przyjaźni, kuchni, wolności. Adam Ferency opowiada wreszcie o swoich najważniejszych rolach, o nastawieniu do nich i do życia, o lękach, zachwytach i rozczarowaniach.

Ta książka daje do myślenia i pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość. To prawdziwa uczta intelektualna, bez blichtru i udawania.

(-)
Materiał Wydawnictwa
10 października 2017

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia