Premiera z Danutą Szaflarską przeniesiona

"Sklep przy głównej ulicy" - reż. Łukasz Kos - Teatr Żydowski w Warszawie

W imieniu Danuty Szaflarskiej i dyrekcji Teatru Żydowskiego w Warszawie informujemy, że termin premiery spektaklu „Sklep przy głównej ulicy" z Danutą Szaflarską w roli głównej zostaje przeniesiony ze względu na stan zdrowia aktorki.

Sama aktorka mówi: Bardzo mi zależy na zagraniu roli Lautmanowej w spektaklu „Sklep przy głównej ulicy". W tej roli Ida Kamińska odniosła wielki sukces i jako jedyna aktorka z Polski była nominowana do Oscara w kategorii pierwszoplanowej roli kobiecej w filmie Jána Kadára. Zależy mi też, aby zagrać w Teatrze Żydowskim, gdzie mam świetnych partnerów i bardzo dobrą atmosferę pracy. Cieszę się, że wracam powoli do zdrowia.

Gołda Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego komentuje: Od pierwszych rozmów z reżyserem Łukaszem Kosem na temat premiery „Sklepu przy głównej ulicy" wymarzyliśmy sobie w głównej roli Panią Danutę Szaflarską. Nie wyobrażam sobie tej premiery bez niej, dlatego wszyscy czekamy aż powróci do zdrowia!

Kolejne terminy jeszcze nie są znane. Prawdopodobnie premiera odbędzie się w maju lub czerwcu na zakończenie obchodów jubileuszu 65-lecia Teatru Żydowskiego. Wszelkich informacji na temat biletów i rezerwacji udzielają pracownicy BOW pod numerami telefonów: (22) 526 20 34, (22) 850 64 50 lub 51.

(-)
Materiał Teatru
2 lutego 2016

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia