Premierowa walka o honor

"Chłopcy z Placu Broni" - reż. Cezary Żołyński - Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

W najbliższy poniedziałek 11 marca o godz. 11.30 w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbędzie się premiera spektaklu "Chłopcy z Placu Broni" w reż. Cezarego Żołyńskiego.

Spektakl zrealizowany jest zgodnie z trendami panującymi obecnie w teatrze "współczesnym". Ascetyczna wielofunkcyjna scenografia przenosi nas na ulice dawnego Budapesztu z czasów Ernesta Nemeczka. Muzyka Franciszka Liszta i obrazy znanych węgierskich malarzy dopełniają edukacyjny charakter spektaklu.

Teatr zaprosił do współpracy przy realizacji spektaklu uczniów gorzowskich szkół: Liceum Plastycznego, Zespołu Szkół Odzieżowych oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego.

Przedstawienie porusza problem poszanowania przez młodych ludzi wartości takich jak: patriotyzm, wierność, honor i uczciwość. Chłopcy poprzez zabawę uczą się szlachetności oraz lojalności wobec przyjaciół. Potępiają zdradę, szanują pokonanych w uczciwej walce. Przygody, jakich doświadczają podczas walki o Plac, oduczają ich pochopnych ocen, wpajają zasady solidarności i koleżeństwa.

***

Terminy kolejnych spektakli: 25 marca (poniedziałek) godz. 9.00 i 11.30

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2013

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia