Premierowe prezentacje drugiej wersji

"Anhelli. Wołanie" - Teatr ZAR i Instytut Grotowskiego we Wrocławiu

Anhelli. Wołanie to przedstawienie będące hołdem dla polskiego poety romantycznego Juliusza Słowackiego oraz jego podróży do Ziemi Świętej z Neapolu, przez Aleksandrię, Kair i Damaszek, podczas której napisał poemat Anhelli stylizowany na tekst biblijny.


Spektakl nie jest próbą inscenizowania tekstu Słowackiego, a raczej jego energetyzowania w pieśniach, które zapewne towarzyszyły mu w jego podróży. Muzyczny rdzeń spektaklu jest oparty na bizantyjskich i sardyńskich hymnach paschalnych oraz irmosach i pieśniach gruzińskich.
Teatr ZAR po raz pierwszy zaprezentował Tryptyk Ewangelie dzieciństwa (część I: Uwertura. Fragmenty o przeczuciach nieśmiertelności ze wspomnień wczesnego dzieciństwa, część II: Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie, cześć III: Anhelli. Wołanie) w Londynie, w ramach koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza programu \'POLSKA! YEAR\', inaugurując w Barbican Centre sezon artystyczny \'bite09 sep-dec\'. W sąsiadującym z Barbican Centre kościele Saint Giles odbyła się wówczas premiera trzeciej części tryptyku  Anhelli. Wołanie.

Tryptyk Ewangelie Dzieciństwa został uhonorowany Wrocławską Nagrodą Teatralną 2010.

25–28 marca (piątek–poniedziałek) godz.19:00
Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27
Bilety na przedstawienia: 20zł
Rezerwacja i sprzedaż biletów: sekretariat@grotowski-institute.art.pl tel. 71 344 53 20
Więcej o przedstawieniach: www.grotowski-institute.art.pl

Magda Sadura
Materiały Teatru
25 marca 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...