Premierowo w Grach i Ludziach

"Męczennicy" - reż. Maciej Nogieć - Teatr Gry i Ludzie w Katowicach

10 grudnia o godz. 18.30 na deskach Teatru Gry i Ludzie, odbędzie się premiera najnowszego spektaklu pt. "Męczennicy" autorstwa Mariusa von Mayenburga, w reżyserii Macieja Nogiecia.

[...] Tekst Mayenburga jest zarazem jednowymiarowy i bardzo pojemny - na pozór zwyczajne dialogi pozostawiają intencje postaci na tyle otwarte, że odczytanie dramatu leży niemal całkowicie w gestii interpretatora. Z drugiej strony klarowność tychże dialogów oraz samej konstrukcji stwarza okazję do rzeczowej wymiany poglądów: czy religia wpływa na nasze wybory? Co to jest religijny fundamentalizm? Czy można porównywać dzisiejszych zamachowców i niegdysiejszych męczenników? Czy uczucia i motywacje czynów religijnych różnią się od pozostałych uczuć i motywacji naszych działań? czy dzisiejsza religijność jest szczera? Tych pytań może być więcej. Na pierwszy plan wysuwa się problem rozgraniczenia sfer religijnej zamkniętej w kościele?) i praktyczno-racjonalnej[...].

Marius von Mayenburg - ur. w 1972 r. w Monachium, gdzie studiował literaturę starogermańską. W 1992 roku przeniósł się do Berlina. Nie przerywając studiów germanistycznych, podjął naukę dramaturgii w Hochschule der Künste. Był dramaturgiem prowadzonej przez Thomasa Ostermeiera scenie Die Baracke przy Deutsches Theater w Berlinie. Od kilku lat pełni funkcję autora rezydenta w Schaubühne am Lehniner Platz. Rozgłos przyniosła mu sztuka "Ogień w głowie" (Feuergesicht) z 1997 roku. Ponad to jest autorem "Pasożytów", "Brzydala", "Eldorado", "Kamienia", "Zimnego dziecka". Zaliczany do klasyków niemieckiego teatru współczesnego. Jest również reżyserem.

Polska prapremiera "Męczenników" (Märtyrer) została zrealizowana w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Ceny biletów:

Normalny - 30 złotych

Ulgowy - 25 złote

Zaproszenia - 10 złotych

Rezerwacji można dokonywać poprzez:

e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl

tel. komórkowy: 501 395 069 - codziennie (również SMS)

tel. stacjonarny: (32) 354 27 35 - w dniu spektaklu od godziny 13

Facebook: prywatna wiadomość na naszym profilu

Wszystkie rezerwacje mailowe, SMS i przez FB są potwierdzane.

W przypadku braku informacji zwrotnej w przeciągu 12 godzin, prosimy o kontakt telefoniczny.

Zarezerwowane bilety należy wykupić najpóźniej 10 minut przed spektaklem.

Po tym czasie nieodebrane rezerwacje będą sprzedawane aż do zapełnienia widowni.

Kasę teatru otwieramy 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.

(-)
Materiał Teatru
9 grudnia 2014

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia