Premierowy pokaz "Pogorzeliska"

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

27 października o godz. 19.00 Akademia Teatralna zaprasza do Auli Wydziału Scenografii ASP na premierowy pokaz "Pogorzeliska" W. Mouawada w reżyserii Waldemara Raźniaka.

Po spektaklu odbędzie się debata, w której udział wezmą: dr Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i dr Piotr Gruszczyński, dramaturg Nowego Teatru. Prowadzenie Patrycja Mańka i Szymon Spichalski.

Wajdi Mouawad - urodzony w 1968 r. w Bejrucie, w wieku 11 lat wyjechał wraz z matką i rodzeństwem z Libanu do Francji; studia odbył w Kanadzie w Narodowej Szkole Teatralnej w Montrealu; reżyserowane przez niego spektakle na bazie własnych tekstów (Littoral, Niebiosa) prezentowane były na Festiwalu w Awinionie (1998, 2009), zaś sztuka Pogorzelisko doczekała się realizacji filmowej, która zdobyła Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym (2010).

"Wajdi Mouawad pisze swoje teksty tak, jakby był nie wnukiem nawet lecz dzieckiem Greków. Może libańskie pochodzenie i doświadczenie losu wojennego i zdestabilizowanego, doświadczenie uchodźstwa zdeterminowało jego postrzeganie świata? Są sprawy, o których nie mamy pojęcia i do tego potrzebni są nam pisarze, ale nie literaci. Mouawad jest pisarzem. Ma rzadki dar poetyckiego widzenia świata."

Piotr Gruszczyński

Przedstawienie warsztatowe III roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie i studentów Wydziału Scenografii ASP.

Aula Wydziału Scenografii ASP, Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Wstęp wolny.

Premiera 27 października o 19.00. Kolejne pokazy: 28 i 29 X o 20.00.

Kolejne spektakle: 28 i 29 X o 20.00. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

(-)
Materiał Organizaora
23 października 2014

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Polskie Orędzie na Mię...
Svitlana Oleshko
W tym roku autorką Orędzia Polskiego ...