Premierowy protest przeciwko dyskryminacji

"Obsesja" - reż. Katarzyna Kazimierczuk - Stowarzyszenie Teatralne Remus

6 lutego (środa) odbędzie się premiera spektaklu "Obsesja" Stowarzyszenia Teatralnego Remus.

"Obsesja" to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur.

W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański flecista Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh Rui Ishihara oraz Hana Umeda - aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo. Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk.

Tytuł spektaklu nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (...) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja".


***

Spektakle w Warszawie: 6 II – premiera oraz 7 i 9 II, a także 18-24 III, godz. 19.00, Warszawa, ul. Targowa 80

Spektakle wyjazdowe:

Spektakl wystawiany będzie w marcu także w innych miastach Polski: w Łomży, Białymstoku, Wrocławiu oraz Opolu (w sumie 8 pokazów).

WSTĘP WOLNY na wszystkie spektakle!

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

(-)
Materiał Teatru
21 stycznia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia