Premierowy set z muzyką na żywo

„Dramat rodzaju męskiego" - aut. Jakub Tabaczek - reż. Marcin Liber - Wrocławski Teatr Współczesny

W czasie premierowego setu „Dramatu rodzaju męskiego" wrocławski zespół sneaky jesus wyjątkowo zagra na żywo i będzie towarzyszył obsadzie spektaklu na Dużej Scenie WTW. Prapremiera już 13 stycznia 2024 roku. Bilety są w sprzedaży.

Muzykę do naszej najnowszej prapremiery – spektaklu Dramat rodzaju męskiego w reż. Marcina Libera – przygotowuje kwartet sneaky jesus.

Wrocławski zespół specjalizuje się w graniu nieszablonowej muzyki. W ich utworach istnieją tylko dwie zasady: „nie myśl za dużo i ufaj emocjom".

W czasie premierowego setu Dramatu rodzaju męskiego sneaky jesus wyjątkowo zagra na żywo i będzie towarzyszył obsadzie spektaklu na Dużej Scenie WTW.

Kwartet tworzą: gitarzysta Maciej Forreiter, saksofonistka Matylda Gerber, basista Beniamin Łasiewicki oraz perkusista Filip Baczyński. W swojej muzyce łączą brzmienia polskiego jazzu z dubem, hardcore punkiem, psych rockiem i hip-hopem. Nie przywiązują jednak zbyt dużej wagi do zasad każdego z tych gatunków.

Po debiutanckim albumie For Joseph Riddle zespół powrócił z nowym wydawnictwem, zatytułowanym For Chaching Taphed. Zespół nawiązuje na tej płycie do PRL-owskiej muzyki filmowej, ethio-jazzu, jazzu spirytualnego, hardcoru i przede wszystkim dźwięków Wrocławia. Ideę takiego łączenia stylów muzycy nazywają "polskim nu-jointem", ale można nazwać to też "nową muzyką miejską".

Jaką muzykę zagrają w spektaklu Dramat rodzaju męskiego? Prapremiera już 13 stycznia. Kolejne spektakle w ramach premierowego setu: 14, 16, 17 i 18.01.2024 roku.

Spektakl powstaje na podstawie sztuki Jakuba Tabaczka pt. Stulejka, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Szczegóły i bilety: www.wteatrw.pl

Karolina Zuraw
Wrocławski Teatr Współczesny
29 grudnia 2023
Portrety
Marcin Liber

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia