Premierowy Sylwester w teatrze

"Szalone nożyczki" - reż. Jerzy Bończak - Teatr Powszechny w Radomiu

Wielkimi krokami zbliża niezwykła noc - Sylwester. Wieczór rozpoczniemy o godz. 18.00 premierą zwariowanej komedii kryminalnej "Szalone nożyczki", której akcja rozgrywa się w pewnym nietypowym salonie fryzjerskim. Gwarantujemy świetną zabawę oraz momenty najprawdziwszego zaskoczenia! Po spektaklu razem z naszymi Widzami wzniesiemy toast lampką szampana.

Tych, którzy zechcą spędzić nieco więcej czasu w naszym towarzystwie, zaprosimy na drugie przedstawienie i ciąg dalszy, czyli "Sylwestrową Noc w Teatrze". Wrażeń z pewnością nie zabraknie.

O godzinie 21.30 kolejne spotkanie z Antonim Wziętym i pozostałymi bohaterami superśmiesznej sztuki "Szalone nożyczki", którzy razem z publicznością będą próbowali znaleźć sprawcę tajemniczego morderstwa Salon fryzjerski, do którego zaprosimy, nieprzypadkowo nosi nazwę "Szalone nożyczki" - szaleństwo to jego znak firmowy (!), o czym będziecie Państwo mieli okazję przekonać się sami. Spektakl zakończymy o północy noworocznym toastem i wspólnym powitaniem 2012 roku.

W Nowy Rok wejdziemy w wyśmienitym artystycznym (a może nawet tanecznym?) nastroju - zaprosimy na brawurowy koncert-niespodziankę (który zapewni gorącą atmosferę pomimo zimowych chłodów), wernisaż wystawy prac wybitnego malarza, rysownika i grafika Franciszka Maśluszczaka (to prawdziwa gratka dla koneserów!) oraz sympatyczny noworoczny bankiet.

Bądźcie Państwo w tę jedyną w roku, niezwykłą, pełną gwiazd noc razem z nami! Serdecznie zapraszamy do Teatru - w Sylwestra i we wszystkie 366 dni 2012 roku!

A po Sylwestrze "Szalone nożyczki" ciąć będą nadal, zapraszamy:
1 stycznia 2012 godz. 18.00 - noworoczny spektakl z lampką szampana
kolejne przedstawienia: 5, 6, 7, 8 stycznia godz. 18.00

Franciszek Maśluszczak

Urodził się 21 stycznia 1948 r. w Kotlicach. Ukończył studia na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskując w 1974 r. dyplom w pracowni prof. Juliana Pałki. Jego domeną jest malarstwo, rysunek i grafika. Wykłada na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, jest członkiem Rady Artystycznej w ZPAP oraz Komisji Architektoniczno-Artystycznej przy Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Należy do najwybitniejszych polskich artystów, a jego twórczość jest jednym z ciekawszych zjawisk polskiej sztuki współczesnej. Jego prace cechuje łatwo rozpoznawalna stylistyka. Maluje i rysuje postaci ludzkie ukazane na tle odrealnionego krajobrazu i architektury, snując artystyczne opowieści z pogranicza świata rzeczywistego i fantastyki.

Projektuje okładki, wydawnictwa i plakaty. Jest także autorem ilustracji książek dla dorosłych i dla dzieci. Współpracuje z wydawnictwami i pismami społeczno-kulturalnymi, m. in. z "Literaturą", "Polityką", "Rzeczpospolitą". Zrealizował cykl fresków "Droga Krzyżowa" w kościele p.w. Wniebowzięcia Pańskiego na Ursynowie w Warszawie (2006).

Jego prace znajdują się w licznych zbiorach m. in. Muzeów Narodowych w Krakowie i Szczecinie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeów Miejskich w Gandawie i Helsinkach, Muzeum B. Schulza w Drohobyczu na Ukrainie oraz w kolekcjach prywatnych.

(-)
Materiały Teatru
30 grudnia 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...