Premiery w Romie i Och-Teatrze

"Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" - reż. Jerzy Satanowski - Teatr Atelier

Kafka, jakiego nie znacie. Teatr Muzyczny Roma to nie tylko duża scena i wielkie produkcje. Również Kameralna Nova Scena ma sporo do zaoferowania teatromanom. W nowym sezonie zobaczymy na niej dwa premierowe spektakle.

Satyra, groteska i liryczna refleksja - tego możemy spodziewać się po przedstawieniu "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Premierę spektaklu zaplanowano na 4 października.

"Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" to kontynuacja formuły dobrze znanego już widzom Romy przedstawienia "Tuwim dla dorosłych". Oba spektakle zrealizował ten sam zespół aktorski. Tym razem artyści zabiorą widzów w podróż przez powojenną historię Polski. Wydarzeniom będziemy się przyglądać z perspektywy studia radiowego. W trakcie przedstawienia usłyszymy największe szlagiery minionych dekad.

Kolejną premierową propozycją Novej Sceny jest "Proces" według Franza Kafki. Reżyserem przedstawienia jest, Jakub Szydłowski. Doskonale wszystkim znany "Proces" w Teatrze Roma tym razem objawi się widzom jako... spektakl muzyczny. - Zobaczymy Kafkę, jakiego do tej pory nie znaliśmy - zapowiadają twórcy spektaklu, www. teatrroma.pl

Oddana żona polityka

W Och-Teatrze trwają właśnie próby do "Pierwszej damy" M. Kilburg Reedy w reżyserii Grzegorza Warchoła. W roli głównej - Roma Gąsiorowska.

Katherine Erskine jest żoną polityka kandydującego na bardzo ważne stanowisko. Pani Erskine aktywnie wspiera kampanię męża

- podróżuje i wygłasza okolicznościowe przemówienia. Wszystko idzie doskonale, a to dlatego, że jest oddaną żoną i wzorową obywatelką. Jednak w wyjątkowych okolicznościach nawet doskonałe przemówienia mogą zaskoczyć słuchaczy...

Premiera spektaklu odbędzie się 21 września na małej scenie Och-Cafe Teatr. Do tej pory gościły tu kabarety, koncerty i niewielkie formy stand-upowe. Od tego sezonu Och-Cafe Teatr nieco zmieni charakter. Na małej scenie będą grane kameralne spektakle ze świetnymi tekstami i wyrazistymi, intrygującymi postaciami. "Pierwsza dama" jest zwiastunem tych zmian.

www.ochteatr.com.pl

(-)
Dziennik Gazeta Prawna
30 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia