Premiery Wydziału Aktorskiego PWST

"Mewa" - reż. Grzegorz Wojdon - Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Teatr PWST

Po raz kolejny w tym roku akademickim Teatr PWST wystawi dzieło literatury rosyjskiej, „Mewę” Antoniego Czechowa w reżyserii Grzegorza Wojdona. Premiera odbędzie się 31 stycznia 2016 roku o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.

"To komedia, trzy role kobiece, sześć męskich, cztery akty, pejzaż (widok na jezioro); mnóstwo rozmów o literaturze, mało akcji, miłość na pudy" - tak o „Mewie" mówił Antoni Czechow.

„To najtragiczniejsza z komedii w historii teatru i jeden z najpiękniejszych dramatów, jaki kiedykolwiek powstał" - mówią o „Mewie" reżyserzy sięgający po jej realizację.

Do dworku ziemiańskiego na prowincji przyjeżdżają goście z miasta. Przyjazd „wielkiego świata" uświadamia mieszkańcom ich tęsknoty i ambicje, niespełnione na¬dzieje i potrzeby, a nade wszystko to, jak bezradni jesteśmy wobec przemijania...
Premiera: 31 stycznia 2016 roku | godz. 19:00 | Duża Scena Teatru PWST

Grzegorz Wojdon, aktor filmowy i teatralny, związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, pedagog Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol. Do współpracy zaprosił scenografkę, Agnieszkę Aleksiejczuk (Akademia Sztuk Pięknych) oraz Aleksandrę Kot, której muzykę usłyszymy w spektaklu (Akademia Muzyczna).

W spektaklu biorą udział studenci IV roku Wydziału Aktorskiego: Pola Błasik, Aleksandra Matlingiewicz, Aleksandra Prochownik, Karolina Synowiec, Artur Bocheński, Artur Caturian, Filip Kowalczyk, Daniel Mosior, Michał Surówka, Michał Wolny.

Czas trwania: ok. 2 h. 30 min.

Terminy spektakli popremierowych: 2, 3, 4, 5 lutego 2016 r. o godz. 18:00

Rezerwacja miejsc: wstęp wolny | http://www.pwst.wroclaw.pl/rezerwacje/

Informacje o spektaklu: http://www.pwst.wroc.pl/mewa

(-)
Materiał Teatru
25 stycznia 2016

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...