Prezent dla Okudżawy

Aktorzy Teatru Małego śpiewają Okudżawę

Jest już gotowa płyta "Dał ci Bóg koniec wojny w prezencie..." z pieśniami rosyjskiego barda, poety i dramaturga Bułata Okudżawy. Album nagrany został pod koniec marca w studiu Opus Film siłami aktorów i muzyków związanych z Teatrem Małym w Manufakturze.

"Dał ci Bóg koniec wojny w prezencie..." to też nazwa cieszącego się popularnością koncertu, który w "Małym" miał premierę 9 maja 2010 roku, 65 latach od zakończenia II wojny światowej. Tego dnia zmarły w 1997 roku Okudżawa świętowałby 86 urodziny.

- Ta płyta to prezenta dla Okudżawy. Zwieńczenie dwóch dróg, dwóch losów: człowieka i historii - przekonuje Mariusz Pilawski, dyrektor "Małego".

Co znajdziemy na płycie? Między innymi owacyjnie przyjmowaną "Arbat" w interpretacji Lorki Cichowicz, "Piosenkę amerykańskiego żołnierza" Marka Lipskiego, "Buty" śpiewane przez Marka Kołaczkowskiego, "Modlitwę Francoisa Villona" Anny Grzeszczak, wiersze recytowane przez Mariusza Pilawskiego, a także... dwie piosenki w wykonaniu zaproszonych do studia widzów.

Na akordeonie gra Leszek Kołodziejski, na gitarach Paweł Stępnik i Witek Łuczyński (aktor znany m.in. z farsy "Zwariować można"). Premiera albumu odbędzie się podczas koncertu 21 kwietnia o godz. 14.15.

Aleksandra Osiak
Dziennik Teatralny
8 kwietnia 2013
Portrety
Bułat Okudżawa

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...