Prezydentki w Katalonii

"Prezydentki" - reż. Krystian Lupa - Teatr Polski we Wrocławiu

Prezydentki Wernera Schwaba w reżyserii Krystiana Lupy wezmą 14 i 15 listopada 2009 udział w XVIII festiwalu Temporada Alta w Gironie i Salt

HTML clipboardZagramy dwa spektakle na scenie Teatre de Salt. Wcześniej jednak, 7 i 8 listopada 2009 o godzinie 19:00, przedstawienie będzie mogła znów obejrzeć publiczność wrocławska – zapraszamy na Scenę na Świebodzkim.

Przedstawienie Krystiana Lupy według sztuki skandalizującego "ojca" dzisiejszych brutalistów Wernera Schwaba, której za życia autora nie chciał wystawić żaden austriacki teatr.


Opowieść o trzech kobietach, których świat zamyka się między wspomnieniami o przeszłości, dewocją, telewizorem i upokarzającą pracą.

Należą do tej warstwy społecznej, której na co dzień wolimy nie widzieć.Życie wewnętrzne mają nikłe, wspomnienia jałowe, język wulgarny i kaleki, a horyzont myślowy zakreślony drobnomieszczańską rutyną i okrucieństwem. Żyją marzeniami, a utrata kontroli nad iluzją prowadzi je do zbrodni. Intensywne przeżycie teatralne, mocą dorównujące antycznej tragedii. Znakomite role Bożeny Baranowskiej, Haliny Rasiakówny i Ewy Skibińskiej.

Nagrody
XL Kaliskie Spotkania Teatralne (2000): Bożena Baranowska, Halina Rasiakówna i Ewa Skibińska – główne nagrody aktorskie.

(-)
Materiały Teatru
9 listopada 2009

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...