Próba otwarta warsztatu Romana Siwulaka

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Warsztaty Romana Siwulaka "Czynniki pierwsze" trwają w Instytucie Teatralnym od 17 sierpnia. Efekt dwutygodniowej pracy można będzie zobaczyć na próbie otwartej warsztatu - w piątek 28 sierpnia o godzinie 18:00.

Podczas warsztatów "Czynniki pierwsze" Roman Siwulak wraz z uczestnikami stworzy sytuację artystyczną z charakterystycznymi dla Tadeusza Kantora elementami postępowania z aktorem. Warsztat przebada zachowania aktora w przestrzeni, relacje pomiędzy aktorami, a także ich interakcje z przedmiotami i dźwiękiem. Podczas próby otwartej widzowie włączeni zostaną w działanie przez rozmowy, uwagi, pytania a nawet fizyczne uczestnictwo. Może to przyjąć formę wykładu, działań scenicznych, objaśnień, rozmów z uczestnikami warsztatu i widzami. Tematem tych rozmów będą konkretne wydarzenia na scenie komentowane na żywo.

Warsztaty "Czynniki pierwsze" to ostatnie z cyklu organizowanych przez Instytut w sezonie 2014/15 "Letnich warsztatów teatralnych", a zarazem drugie po warsztacie Ludmiły Ryby "Lament rzeczy martwych", które powstały we współpracy Instytutu Teatralnego z krakowską Cricoteką w ramach cyklu "Bardzo krótkie lekcje - warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów Teatru Cricot 2 w stulecie urodzin Tadeusza Kantora".

Roman Siwulak - to malarz, aktor, pedagog, który od 1970 był członkiem zespołu Teatru Cricot 2 Tadeusza Kantora, biorąc udział we wszystkich realizacjach Cricot 2, do roku 1990.

Wstęp na próbę otwartą warsztatu jest wolny.

(-)
Materiał organizatora
22 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia