Prof. Duniec o "Babie-Dziwo" w IT

Zamknięcie cyklu "Dwudziestolecie. Przedstawienia"

25 lutego o godz. 18 w Instytucie Teatralnym odbędzie się wykład Krystyny Duniec o sztuce Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej "Baba-Dziwo" w reż. Wacława Radulskiego, której premiera odbyła się 13 grudnia 1933 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

To ósmy i ostatni wykład Krystyny Duniec zamykający cykl "Dwudziestolecie. Przedstawienia."

Sztuka Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej "Baba-Dziwo" była satyrą polityczno-obyczajową na faszystowskie dyktatury. Przedstawienie z wielką kreacją Stanisławy Wysockiej będzie pretekstem do rozmowy o absurdach ideologii i wolności.

Wykładowi towarzyszy projekcja filmu found footage Krystyny Duniec, Ewy Hevelke i Michała Januszańca.

Cykl "Dwudziestolecie. Przedstawienia." jest drugą po "PRL. Przedstawienia", odsłoną multimedialnego projektu historii polskiego teatru publicznego. Kolejną trzecią odsłoną cyklu będą wykłady dr Piotra Morawskiego pt. "Oświecenie. Przedstawienia." Pierwszy wykład tego cyklu odbędzie się 11 marca 2014 roku o godzinie 18:00 w Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Wstęp na wykłady jest wolny. Wszystkie informacje dotyczące projektu oraz zrealizowane już filmy found footage znajdują się na portalu: www.teatrpubliczny.pl <http://www.teatrpubliczny.pl/> .

"Teatr publiczny. Przedstawienia" to projekt autorskiej historii polskiego teatru od roku 1765 do dziś, zaproponowany przez dr Joannę Krakowską historii przedstawień i historii przedstawiania spraw publicznych. W każdej jej odsłonie przedstawienie teatralne jest traktowane jako miejsce przecinania się zjawisk artystycznych, a zarazem jako punkt odniesienia dla publicznych debat i zjawisk spoza teatru.

(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
24 lutego 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia