Program

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "KATOWICE - DZIECIOM"

Program 8. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "KATOWICE - DZIECIOM"

1 czerwca (poniedziałek)

godz. 9.15 OTWARCIE FESTIWALU
(Scena Ateneum)

godz. 9.30 (spektakl poza konkursem)
Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
Ulrich Hub: JAK PINGWINY ARKĄ POPŁYNĘŁY
(Scena Ateneum)

godz. 9.30 i 11.30
Teatr K3, Białystok
AOEUIY, scenariusz: Teatr K3
 (Galeria Ateneum)

godz. 16.00 (spektakl poza konkursem)
Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
Adam Mickiewicz: BALLADY I ROMANSE
(Scena Ateneum)

godz. 19.00 (spektakl poza konkursem)
János Pályi, Budapeszt (Węgry)
Ildikó Kovács, András Veres, János Pályi: ÓRAJÁTÉK, CZYLI TEATR ULICZNY
(Opowieści Jana Spryciarza)
(Galeria Ateneum)

2 czerwca (wtorek)

godz. 9.30 (spektakl poza konkursem)
János Pályi, Budapeszt (Węgry)
Ildikó Kovács, András Veres, János Pályi: ÓRAJÁTÉK, CZYLI TEATR ULICZNY (Opowieści Jana Spryciarza)
(Galeria Ateneum)

godz. 9.30 i 11.30
Białostocki Teatr Lalek, Białystok
ŻOŁNIERZYK na motywach baśni Hansa Christiana Andersena
scenariusz: Jacek Malinowski
(Scena Ateneum)

godz. 16.00
Miskolci Csodamalom Bábszínház, Miszkolc (Węgry)
PRALNIA SZOP PRACZKI wg Katalina Vargi
scenariusz: Ilona Szász
(Scena Ateneum)

godz.18.00 (impreza towarzysząca)
Kaja Renkas: CYRK, finisaż wystawy plakatów
(Galeria Ateneum)

3 czerwca (środa)

godz. 9.30
Miskolci Csodamalom Bábszínház, Miszkolc (Węgry)
PRALNIA SZOP PRACZKI wg Katalina Vargi
scenariusz: Ilona Szász
(Scena Ateneum)

godz. 14.30 i 16.30
Tintaló Társulás, Kecskemét (Węgry)
Angéla Badacsonyi: NIE CHCĘ BYĆ DŁUŻEJ CZAROWNICĄ!
(Scena Ateneum)

4 czerwca (czwartek)

godz. 9.30 i 11.30
Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn
Paul Maar: KUKURYKU NA PATYKU, CZYLI O DWÓCH TAKICH
(Scena Ateneum)

godz. 15.00 i 16.30
Bobita Bábszínház, Pecz, Węgry
Viktória Éva Nagy, Jankó Schneider: TRZY ŚWINKI I WILKI (Scena Ateneum)

godz. 15.30 i 17.30
Tintaló Társulás, Kecskemét (Węgry)
Angéla Badacsonyi wg Ervina Lázára: MALARZ ZSIGA MALUJE
(Galeria Ateneum)

5 czerwca (piątek)

godz. 9.00 i 11.00
Teatr Animacji, Poznań
Katarzyna Kotowska
JEŻ
adaptacja: Katarzyna Grajewska
(Scena Ateneum)

godz. 9.30 i 11.30
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
Marta Guśniowska: O MNIEJSZYCH BRACISZKACH ŚW. FRANCISZKA
(Galeria Ateneum)

godz. 15.15 i 17.15 (spektakle poza konkursem)
The China Zhangzhou Puppet Troupe (Chiny)
SKARB ORIENTU, CZYLI CHIŃSKI ŚWIAT LALEK
(Scena Ateneum)

godz. 19.15 ZAMKNIĘCIE FESTIWALU
(Galeria Ateneum)

Renata Chudecka
Materiały Festiwalu
27 maja 2009

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia