Program

13. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom”

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest świat młodego widza i jego odrębność. Do udziału w Festiwalu zostały zakwalifikowane inscenizacje odwołujące się do tematyki dzieci i młodzieży oraz ich sposobu postrzegania świata, zrealizowane środkami właściwymi dla teatru lalek oraz wykorzystujące jego nowoczesne formy.

Program Festiwalu

17 października (środa)

godz. 10.00 OTWARCIE FESTIWALU (Galeria Ateneum)
Białostocki Teatr Lalek
Katalin Szegedi: LENKA
reżyseria: Kata Csató

 

godz. 17.00 poza konkursem (Pałac Młodzieży)
Duda Paiva Company, Amersfoort, Holandia
BĘKART! (Bastard!)
reżyseria: Duda Paiva

godz. 19.00 poza konkursem (Scena Ateneum)
Śląski Teatr Lalki I Aktora Ateneum, Katowice
Juliusz Słowacki: KORDIAN
reżyseria: Jakub Roszkowski

18 października (czwartek)

godz. 10.00 (Galeria Ateneum)
Drammatico Vegetale & Teatro delle Albe – Ravenna Teatro, Rawenna (Włochy)
ZOO PINOKIA (Zoo di Pinocchio)
scenariusz: Pietro Fenati
reżyseria: Pietro Fenati, Elvira Mascanzoni

godz. 13.00 (Scena Ateneum)
Hop Signor Puppet Theatre, Ateny (Grecja)
ŻYRAFA (Giraffe)
scenariusz i reżyseria: Thanos Sioris, Evgenia Tsichlia

godz. 20.00 poza konkursem (Galeria Ateneum)
Teatr Ognia i Papieru, Łódź
RELIKWIARZ
spektakl autorski Grzegorza Kwiecińskiego

19 października (piątek)

godz. 10.00 (Pałac Młodzieży)
Wrocławski Teatr Lalek
Lisa Aisato: ODD I LUNA
reżyseria: Przemysław Jaszczak

godz. 14.00 (Galeria Ateneum)
lale.TEATR, Wrocław
PROSTA HISTORIA
scenariusz: Tomasz Maśląkowski, Antek Maśląkowski
reżyseria: Tomasz Maśląkowski, Radosław Kasiukiewicz

godz. 17.00 (Teatr Gry i Ludzie)
Grupa Coincidentia, Białystok
Anna Andraka, Paweł Chomczyk: STRASZKA POSPOLITA
reżyseria: Grupa Coincidentia

godz. 19.00 (Galeria Ateneum)
X Triennale Grafiki Polskiej, wernisaż

20 października (sobota)

godz. 10.00 (Scena Ateneum)
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Magda Żarnecka wg Janusza Korczaka: KAJTUŚ CZARODZIEJ
reżyseria: Roksana Miner

godz. 12.00 (Galeria Ateneum)
Mesebolt Bábszínház, Szombathely (Węgry)
Géza Kovács: PRZYGODY BATU-TÁ (Batu-tá kalandjai)
reżyseria: Gyula Majoros

godz. 16.00 (Teatr Śląski)
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
Artur Pałyga: ZAGUBIONY CHŁOPIEC
reżyseria: Paweł Passini

godz. 18.00 poza konkursem (Pałac Młodzieży)
Natalia Sakowicz
Zuzanna Bojda, Natalia Sakowicz: POBUDKA
reżyseria: Natalia Sakowicz

godz. 19.00 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU (Scena Ateneum)

Ponadto podczas Festiwalu w miejskich domach kultury odbędą się działania warsztatowe dla dzieci, prowadzone przez zespoły z Grecji, Węgier i Włoch.

Renata Chudecka
Materiał organizatora
13 września 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia