Program Festiwalu

7. Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód"

W programie Festiwalu „Wschód-Zachód" przewidziano spektakle, panele dyskusyjne, spotkania z artystami, prezentacje, wystawy oraz inne wydarzenia towarzyszące. Wezmą w nim udział współczesne, profesjonalne i amatorskie teatry z Ukrainy oraz teatry z innych krajów, nawiązujące tematyką swoich sztuk do szeroko pojętej tematyki ukraińskiej.

PROGRAM:

Poniedziałek, 20.04.2020 r.
18:00 Teatr Groteska (ul. Skarbowa 2)
Ceremonia otwarcia festiwalu

19:00 Scena Głowna Teatru Groteska (ul. Skarbowa 2)
Spektakl „Wschód-Zachód"
Teatr „Aktor" (Kijów, Ukraina)

Wtorek, 21.04.2020 r.
13:00 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
(ul. Krupnicza 38)
Spektakl „Piortuś Pan na granicy między dzieciństwem"
Teatr-studio „My" (Konotop, Ukraina)

15:00 Teatr bez Rzędów (ul.Krakowska 13)
Spektakl „Druga młodość"
Teatralne studio „Mały książe" (Kijów, Ukraina)

17:00 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
(ul. Krupnicza 38)
Spektakl „Szczodre drzewo"
Teatr „Kalambur" (Charków, Ukraina)

19:00 Teatr Zależny (ul. Kanoniczna 1)
Spektakl „Stacja"
Teatralna grupa GRAJ (Bugapeszt, Węgry)

21:00 Teatr bez Rzędów (ul.Krakowska 13)
Spektakl „Asso i Piaf"
Wolny Teatr „OKO" (Lwów, Ukraina)

NOWY SĄCZ
13:00 Małopolski Centrum Kultury SOKÓŁ
Spektakl „Nadzieja oznacza nadzieję"
das dokumentarthrater berlin (Berlin, Niemcy)

Środa, 22.04.2020 r.
13:00 Teatr bez Rzędów (ul. Krakowska 13)
Spektakl „Mania.Mari.Maria"
Międzynarodowy dziecięcy i młodzieżowy teatr „ApArt" (Warszawa, Polska)

16:00 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
(ul. Krupnicza 38)
Spektakl „Psychoza 4.48"
Teatr „TEMP" (Czerniowce, Ukraina)

18:00 Nowohucki Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232)
Spektakl „Złe drogi"
Akademicki teatr Na lewym brzegu Dniepra (Kijów, Ukraina)

Czwartek, 23.04.2020 r.
16:00 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
(ul. Krupnicza 38)
Spektakl „Kaligula"
Charkowski państwowy ukraiński teatr im.T.G.Szewczenki (Charków, Ukraina)

18:00 Scena Głowna Teatru Groteska (ul. Skarbowa 2)
Spektakl „Natałka-Połtawska.doc"
Akademicki teatr Na Pieczerski (Kijów, Ukraina)

20:00 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
(ul. Wietora 13)
Spektakl taneczny „ Anihilacja"
Totem Dance Group (Kijów, Ukraina)
oraz
Spektakl taneczny „ ALPHA"
n'Era Dance Group (Kijów, Ukraina)

21:00 Teatr bez Rzędów (ul. Krakowska 13)
Spektakl „Boska komedia"
Akademicki teatr estradowych miniatur „I ludzie, i lalki" (Lwów, Ukraina)

Piątek, 24.04.2020
14:00 Scena Główna Teatru Groteska (ul. Skarbowa 2)
Spektakl „Wiatr w topolach"
Narodowy akademicki teatr im. Łesi Ukrainki
(Kijów, Ukraina)

17:00 Teatr bez Rzędów (ul. Krakowska 13)
Spektakl "Komentarze sprośnego Toma"
Państwowy Teatr Lalek im. Hovhannesa Tumanyana
(Erywań, Armenia)

19:00 Scena Główna Teatru Groteska (ul. Skarbowa 2)
Spektakl „Cierpienia na Honczariwce"
Teatr „Neft'" (Charków, Ukraina)

NOWY SĄCZ
18:00 Małopolski Centrum Kultury SOKÓŁ
Spektakl „Kaligula"
Charkowski państwowy ukraiński teatr im.T.G.Szewczenki (Charków, Ukraina)

Sobota, 25.04.2020 r.
17:00 Sala Kopułowa Teatru Groteska
(ul. Skarbowa 2)
Spektakl „Jesień na Plutonie"
Teatralny projekt Saszka Bramy (Lwów, Ukraina)

19:00 Scena Główna Teatru Groteska
(ul. Skarbowa 2)
Spektakl „Uskrzydlony"
Państwowy Teatr Lalek im. Hovhannesa Tumanyana
(Erywań, Armenia)

21:00 Teatr bez Rzędów (ul. Krakowska 13)
Spektakl „Zabawa na pełnym Mrożku"
Teatr bez Rzędów (Kraków, Polska)

Niedziela, 26.04.2020 r.
13:00 Aula główna AGH U2
(ul. Reymonta 7)
Ceremonia zamknięcia festiwalu

W tej edycji będziemy nawiązywać do stylistyki twórczości włoskiego reżysera – znanego ze swojego barokowego, cyrkowego, onirycznego stylu.

Nadiia Moroz-Olshanska
Materiał organizatora
5 marca 2020

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia