Program festiwalu

24. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka

W dniach 7-10 czerwca w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbędzie się 24 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. W nurcie konkursowym weźmie udział 5 zespołów polskich i 8 zagranicznych

7 czerwca
 9:00 Otwarcie Festiwalu - sala Teatru Lalki i Aktora, pl. Niepodległości 14
 9:15,11:00 "Śpiąca królewna", reżyseria Lech Chojnacki, Teatr Animacji w Poznaniu - Poznań /Polska/ - sala TliA
 10:00,12:00 "Bruno Schulz - historia występnej wyobraźni", reżyseria Konrad Dworakowski, Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" - Łódź /Polska/ - sala MDK, ul.Wojska Polskiego 3
 18:00 Wernisaż wystawy scenografii Haliny Słobodzianek, Białystok /Polska/ - Galeria pod Arkadami, Stary Rynek/impreza towarzysząca/
 18:30 "Stara opowieść", reżyseria Dominik Tesař, Divadlo Mimotaurus - Praga /Czechy/ - Stary Rynek/
 20:00 "Beckett", reżyseria Mehdi Farajpour, Orian Theatre- Paryż /Francja/ - sala TLiA
 21:00 "Autorsong" - recital Marka Gałązki - Olecko /Polska/ - kawiarnia TLiA /impreza towarzysząca/
 ***
 8 czerwca
 10:00,12:00 "Opowieść o dziewczynie w kolorze niebieskim", reżyseria Rita Bartal Kiss - Ciróka Bábszínház - Kecskemét /Węgry/ - sala TLiA
 10:00,12:00 "Zagubiona dusza", reżyseria Oleg Zhugzhda, Belorussian Theatre "Lialka" - Witebsk /Białoruś/ - sala MDK
 20:00 "Dulcynea", reżyseria Adam Frankiewicz, Białostocki Teatr Lalek - Białystok /Polska/ - sala TLiA
 21:30 "Ślepcy", reżyseria Jerzy Zoń, Teatr KTO - Kraków /Polska/ - Stary Rynek /impreza towarzysząca/
 ***
 9 czerwca
 10:00,12:00 "Musisz być świnią lub Padulidu i Lorelei", reżyseria Anne Frank, Das Weite Theater für Puppen und Menschen- Berlin /Niemcy/ - sala TLiA
 9:00,10:30 "Podróż dookoła świata", reżyseria Nebojša Jovanović, The Puppet Theatre "Pinokio" - Zemun /Serbia/ - sala MDK
 18:00 "Ja, Edith Piaf", reżyseria Alina Skiepko-Gielniewska, Teatr Mały w Manufakturze - Łódź /Polska/ - sala MDK
 20:00 "Żywoty Świętych Osiedlowych", reżyseria Agata Kucińska, Teatr Ad Spectatores - Wrocław /Polska/ - sala TLiA
 21:00 "Cykliści" reżyseria Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk, Teatr "Porywacze Ciał" - Poznań /Polska/ - Stary Rynek /impreza towarzysząca/
 ***
 10 czerwca
 9:00,10:30 "Kurka Riaba", reżyseria Sergei Ivannikov, The Khakass Puppet Theater "Skazka" - Abakan /Rosja/ - sala TLiA
 11:00 "Zielony smutek sąsiadów", reżyseria Emanuella Amichai, Emanuella Amichai - dance theatre - Tel Aviv /Izrael/ - sala MDK
 14:00 "Historia Amar Singh Rathore", reżyseria Jagdish Bhatt - New Delhi /Indie/ - Stary Rynek /impreza towarzysząca/
 18:00 "Kominiarczyk", reżyseria Jarosław Antoniuk, Teatr Lalki i Aktora - Łomża /Polska/ - sala TLiA /impreza towarzysząca/
 19:00 Zamknięcie Festiwalu - sala TLiA

(-)
Materiały Festiwalu
4 czerwca 2011

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...