Program festiwalu

10. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania

W ramach tegorocznego festiwalu swoje spektakle zaprezentują dwie grupy wywodzące się z kręgów teatralnych: niemiecki Najmniejszy teatr świata oraz czeska grupa teatralna Teraz, wdech i leć!.

18-22 listopada 2015
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa, ul. Jazdów 1

Program:

18 listopada, środa
10.00 oraz 11.30 Opowieści Trzech Pomarańczy – Aneta Cruz-Kąciak
19.00 Kobiety z placu Tahrir – Jihad Darwiche (Liban/Francja)
21.00 Opowieści bluesowe: gdzie są moje korzenie? – Jarek Kaczmarek, Gwidon Cybulski, Mateusz Szemraj

19 listopada, czwartek
10.00 Asmodeusz i inne małe łobuziaki – Agnieszka Aysen Kaim, Ola Wielemborek, Gwidon Cybulski
11.30 Jak ptaszki studiowały Torę – Beata Frankowska, Jarek Kaczmarek, Robert Lipka
19.00 Mame Alan, epos kurdyjski – Jihad Darwiche (Liban/Francja)
19.00 Król i Trup – Tuup (Gujana/Wielka Brytania) i Sheema Mukherjee (Indie/Wielka Brytania)
uwaga: pokaz w PROMie Kultury, ul. Brukselska 23
21.00 Rękopis znaleziony w Saragossie – Grupa Studnia O.

20 listopada, piątek
10.00 oraz 11.30 Cztery strony czasu – Beata Frankowska, Olena Yeremenko, Robert Lipka, Czarli Bajka
17.00 Majka i Jan Tajemnik. Klechdy polskie Bolesława Leśmiana – Magda Lena Górska i Serge Tamas (Polska/Francja/Gwadelupa)
19.00 Oloncho, epos z Jakucji – Kirill Nikiphorov (Jakucja)
21.00 Djeki la Njambe, epos z Kamerunu – Catherine Ahonkoba (Kamerun/Francja)

21 listopada, sobota
10.00 Eonin w krainie syren. Legendy irlandzkie – Jarek Kaczmarek i Macalla Trio
11.30 Baśń o Bulbulezarze, ptaku tysiąca opowieści – Magda Lena Górska i Serge Tamas
17.00 Bahar, czyli Wiosna – Agnieszka Aysen Kaim i Marta Maślanka
19.00 Zegar bije – Teatr Rodzinny Nomadów Kultury
22.00-3.00 – Noc Opowieści

22 listopada, niedziela
11.00 Dwoje dzieci w ciemnym lesie – Emilia Raiter i Łukasz Szypkowski
12.00 Bajka o rybaku Urashima – Joanna Sarnecka, Anna Woźniak, Maciej Harna
uwaga: pokaz w PROMie Kultury ul. Brukselska 23
17.00 Zobacz moje słowa – Hedwig Rost i Joerg Baesecke (Niemcy)
19.00 Bagdád, Kábul, Ar Raqquah, Maarran... – Grupa Teatralna Teraz, wdech i leć! (Czechy)
21.00 Król i trup – Tuup i Sheeema Mukherjee (Gujana/Indie/Wielka Brytania)

Imprezy towarzyszące

Warsztat opowiadania z Jihadem Darwichem
Sala edukacyjna Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6
Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: warsztaty.studnia@gmail.com
21 listopada, sobota, 12.00-15.00

Pokazy:

Opowieści z Andaluzji: SŁOŃCE I SÓL  – Katarzyna Jackowska, Iwona Sojka, Jesus Saballera Molina (Polska/Hiszpania).
Willa Etnograficzna Radogoszcz, ul. Sienkiewicza 31, Grodzisk Mazowiecki,
21 listopada, sobota, 18.00
Mazowiecki Teatr Muzyczny, ul. Żeromskiego 19
22 listopada, niedziela, 17.00

Informacje o biletach i rezerwacjach:
http://festiwalopowiadania.org/
www.facebook.com/festiwalopowiadania?

Kontakt dla mediów: Jarek Kaczmarek, opowiadacz@wp.pl, 506738207
Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Grupa Studnia O.

(-)
Materiał organizatora
14 listopada 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...