Program jubileuszu

10-lecie Teatru Amareya

Teatr Amareya obchodzi 10. urodziny. Z tej okazji w dniach 23-24 listopada i 4 grudnia zaprasza na uroczyste obchody, obfitujące w wyjątkowe wydarzenia.

Trzy premiery, wystawa, prezentacje spektakli z repertuaru teatru, rozmowy oraz świętowanie z widownią, przyjaciółmi, artystami, rodziną.

Program obchodów 10-lecia Teatru Amareya:

23 listopada 2013 /sobota/ Klub Winda - GAK, Gdańsk

19:00 "Pusty dom" - duet Agnieszka Kamińska & Katarzyna Pastuszak

20:00 "Ślepa dama na salonach" - solo Aleksandra Śliwińska

20:30 Otwarcie wystawy zdjęć ze spektakli pt. "10 lat Amareya w obiektywie"

24 listopada 2013 /niedziela/ Klub Winda - GAK, Gdańsk

18:00 Premiera "with-in" - solo Agnieszki Kamińskiej

19:00 "2" - solo Katarzyny Pastuszak, muzyka na żywo_Joanna Duda

19:30 Rozmowa z artystkami - prowadzenie dr Barbara Świąder-Puchowska

20:00 bankiet

4 grudnia 2013 /środa/ godz. 19:00, Klub Żak, Gdańsk

"fetish.wtf" - premiera spektaklu Teatru Amareya w reżyserii Doroty Androsz

O spektaklach:

"Pusty Dom"

Spektakl "Pusty dom" to próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia. Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty, w którym nasz dom przestaje istnieć, wyznacza przełom. To początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem.

"Ślepa dama na salonach"

Spektakl "Ślepa dama na salonach" to historie różnych kobiet, to próba odpowiedzi na pytanie - czym kierujemy się w ocenie czyjejś (nie)normalności i jak bardzo może ona ograniczać i prowadzić do samotności? ...Człowiek ubrany w płaszcz codzienności, chroni się przed krytyką, etykietą, skrywa w sobie uczucia i emocje, które nigdy niewypowiedziane, ze strachu i lęku, nie pozwalają być prawdziwym i szczęśliwym. Wewnętrzne pytania kołaczące w ciele rozrywają je, granicząc z szaleństwem, a strach przed obnażeniem paraliżuje...

"With-in"

To spektakl o fenomenie narodzin - w wielości znaczeń tego słowa. Narodziny - jako początek idei. Narodziny - jako pojawienie się nowego życia, powołanie nowej istoty do życia na świecie. Narodziny - jako świadome stwarzanie życia od nowa.

"2"

solo Katarzyny Pastuszak, muzyka na żywo_Joanna Duda

Premiera: 25 października 2013, Klub Żak, Gdańsk

Projekt "2" autorstwa Katarzyny Pastuszak to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego, o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim. Projekt 2 realizowany jest w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zaplanowane na 365 dni - od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014.

"Fetish.wtf"

Projekt "fetish.wtf" to próba zmierzenia się z pojęciem fetyszu, jako rzeczy posiadającej osobliwą moc, emanującej w sensy, bogatej w jakości pierwotne i posiadającej energie oddziaływania i wiązania. fetish.wtf to także podróż po przedmiot za pomocą odruchów lęku, czci, bądź pragnień. "fetish.wtf" to także próba dotknięcia tematu fetyszyzacji ciała i spojrzenia jako siły je uprzedmiotawiającej.

(-)
Materiał Teatru
22 listopada 2013
Teatry
Teatr Amareya

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Feblik
Lech Mackiewicz
Małgorzata Maciejewska, czerpiąc z ta...