Program teatralny

10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych. Lalka też Człowiek

Znamy już program Festiwalu „Lalka też Człowiek”. Dafa Puppet Theatre, Nicole Beutler & Ulrike Quade, Zahra Sabri, Akhe – to tylko niektóre teatry lalkowe, które zjadą do Warszawy, by w dniach 12-20 października uczestniczyć w jubileuszowej edycji Festiwalu.

Program

11 X

15:00 Wernisaż wystawy PUPPETS MIRACLES (and others) of EVA FARKAŠOVÁ, Dom Koncepcji

12 X

17:00 „Mikro-Szekspir", Laitrum Teatre & Toti Toronell (Hiszpania), Teatr WARSawy
17:30 Otwarcie wystawy lalek „Kaziu de Bubu" Dagmary Antic, DK Kadr
20:00 Uroczyste otwarcie X Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek", Teatr WARSawy
20:30 „Antygona", Ulrike Quade Company & NBprojects (Holandia), Teatr WARSawy

13 X

17:00 „Mikro-Szekspir", Laitrum Teatre & Toti Toronell (Hiszpania), Teatr WARSawy
20:00 „GOBO. Cyfrowy słownik", AKHE (Rosja), Teatr WARSawy

14 X

18:00 „Pulczinella i zampalesta w kraju ognia", Gaspare Nasuto & Angelo Gallo (Włochy), Instytut Teatralny
20:00 „Odlicz do jednego", Yase Tamam (Iran), Teatr WARSawy

15 X

18:00 „Niyar – papierowa opowieść Maayan Iungman", Niyar Theatre Berlin (Niemcy), Instytut Teatralny
20:30 „Szoł Kazia Spondża", Anna Makowska (Polska), Instytut Teatralny

16 X

18:00 „Martwe i żywe figury", Laboratory Figures Oskar Schlemmer (Białoruś), Instytut Teatralny
20:30 „Don Juan", TYJATR (Słowacja), Instytut Teatralny
12:00 „Srebrne Kopyto", Tu i Tam (Rosja ), Instytut Teatralny

17 X

13:00 „Gładkie życie", Hasam Abed (Palestyna), DK Kadr
16:00 „Gładkie życie", Hasam Abed (Palestyna), DK Kadr
17:00 Promocja książki „Tam i z powrotem" dr Ewy Tomaszewskiej, Dom Koncepcji
19:00 „Gładkie życie"Hasam Abed (Palestyna), DK Kadr
21:00 „Miłość P i żądza B", Odivo (Słowacja), Instytut Teatralny

18 X

13:00 „Gładkie życie", Hasam Abed (Palestyna), A.D.A. Puławska
16:00 „Gładkie życie", Hasam Abed (Palestyna), A.D.A. Puławska
19:00 „Gładkie życie", Hasam Abed (Palestyna), A.D.A. Puławska
20:30 „Sklepy Cynamonowe", Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" (Polska), Instytut Teatralny

19 X

17:30 Finisaż wystawy lalek Dagmary Antic oraz spotkanie z artystką, DK Kadr
20:30 „Lalki świętego Aleksego", CENDREV – Centro Dramático de Évora (Portugalia), Instytut Teatralny

20 X

19:00 TOPORLAND, Unia Teatr Niemożliwy (Polska), Instytut Teatralny
20:30 Ogłoszenie werdyktów jury, pokaz nagrodzonych filmów i zakończenie festiwalu, Instytut Teatralny

Program filmowy

16 X

18:30 Wernisaż instalacji interaktywnej „Marionetka" Grzegorza Rogali

19:00 Filmy konkursowe – blok I
„Wojtek – niedźwiedź, który został żołnierzem", „No biggie", „Lustra", „Niechciane pragnienia", „Świetlica", „Rzeki", „Nocny ocean", „Kokieteria, czyli jak kobiety uwodzą"', Social animals

20:30 Animator też Lalka
„China Violet", „Somnambulik", „Ciężko być wróblem", „Świat jutra", „Piloci w drodze do domu", „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż"

17 X

17:30 Rzeźbić cyfrowo w 2D – wykład mistrzowski Itamara Daube

19:00 Filmy konkursowe – blok II
„Rozległy krajobraz – opowieści porcelanowe", „Okrąg wykreślony kredą", „Efekt zanikania", „Opowieść", „Statki przeszłości", „Bum to życie", „Tu umieść swój produkt"

20:30 William Kentridge
„Johannesburg, po Paryżu drugie najwspanialsze miasto", „Stereoskop", „Inne twarze", „William Kentridge: Jak rozumiemy świat"

18 X

17:00 Filmy konkursowe – blok III
„Gucio zaczarowany"', „Autystycznie", „Nigdy nie widziałem...", „Waldgeist i ja", „Niebo nade mną", „Migrancki biznes", „Madarak", „Frustracja"

18:30 Toones and tunes
„Puszczam wciąż mydlane bańki", „Radość życia", „Panna Gloria", „Allegretto", „Trąb, gwiżdż, brzdąkaj i grzmij"', „Furie" , „Totem", „Aport!", „Kąpiel w Clerkenwell"', „Miłość i kradzież"

20:30 Animator też Lalka
„Na skraju Edenu"

Wszystkie wydarzenia filmowe odbywają się w Kinie KC, ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa, www.kinokc.pl

(-)
Materiał organizatora
12 października 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...