Projekt Teatru Fredry otrzymał dofinansowanie

Do teatru zawitają artyści-rezydenci

Do gnieźnieńskiego teatru ponownie zawitają artyści-rezydenci. Teatr Fredry otrzymał 61 000 zł na realizację innowacyjnych działań artystyczno-edukacyjnych w ramach projektu ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja".

Doceniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt będzie, drugą edycją spotkań młodzieży z wybitnymi twórcami i kontynuacją rozmów na ważne tematy.

Pomimo silnej konkurencji, Teatr znalazł się w gronie zwycięzców. Złożony wniosek został pozytywnie zaopiniowany w ramach programu "Edukacja" w priorytecie "Edukacja kulturalna - zadania edukacyjno-animacyjne".

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Teatrze Fredry będą mogły być realizowane cykliczne spotkania z wybitnymi twórcami teatralnymi, rezydentami, adresowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Punktem wyjścia do aktywizującej rozmowy będą, podobnie jak w pierwszej edycji, teksty współczesnych dramatów dotykające problemów młodych. W ramach projektu zaplanowano: performatywne czytania dramatów, dyskusje i warsztaty, które pokażą teatr jako miejsce spotkań, rozmowy, rozwoju, doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy.

Teatr zapowiada, że z młodymi uczestnikami podejmie rozmowę o miłości, płci, współczesnej rodzinie, ale też o niepełnosprawności, imigrantach, czy wojnie. Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego udział w projekcie będzie bezpłatny, a Teatr Fredry będzie mógł zaprosić do jego prowadzenia wybitnych artystów i pedagogów.

(-)
Materiał nadesłany
10 marca 2016

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia