Projekt "Tu mówi miasto"

Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

22 listopada o godz. 18:00 Teatr Pinokio zaprasza na promocję wydawnictwa "Tu mówi miasto" oraz czytanie performatywne tekstu dramatu, który powstał na podstawie historii opowiadanych podczas warsztatów z mieszkańcami Łodzi.

Zarejestrowane historie dramaturgicznie opracował Andrzej Bart, a czytać je będą aktorzy teatru Pinokio. Reżyserię spotkania opracował Konrad Dworakowski. W trakcie finisażu będzie można spotkać się z realizatorami oraz uczestnikami projektu.

Projekt "Tu mówi miasto" jest konsekwencją działań, wpisujących się w strategię Teatru Pinokio w Łodzi, polegających na nawiązywaniu dialogu z mieszkańcami Łodzi ze środowisk wykluczonych, mających niewielką możliwość uczestnictwa w kulturze. Dzięki projektowi "Tu mówi miasto" podjęliśmy próbę zaprezentowania mieszkańcom zaniedbanych zakątków Łodzi, jaką wartość ma słowo i jaka jest jego twórcza moc. Poprzez działania artystycznoedukacyjne chcieliśmy stworzyć płaszczyznę komunikacji dla mieszkańców Łodzi i odnaleźć wspólny język miasta złożony z głosów poszczególnych dzielnic Łodzi.

Realizatorzy projektu:

Warsztaty przeprowadzili:

Anna Mrozińska-Szymajda, Przemysław Buksiński, Michał Malinowski, Konrad Dworakowski

Uczestnicy projektu: mieszkańcy Łodzi

Historie dramaturgicznie opracował Andrzej Bart, prozaik, scenarzysta, autor filmów dokumentalnych.

Projekt realizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia