Promocja albumu o Teatrze Biuro Podróży

"Między Ziemią a Niebem - Teatr Biuro Podróży"

18 października o godzinie 19:00 w warszawskim EMPIK-u przy ul. Marszałkowskiej odbędzie się spotkanie z autorami i bohaterami albumu "Między Ziemią a Niebem - Teatr Biuro Podróży"

Album jest prezentacją dorobku Teatru Biuro Podróży, a także najnowszego spektaklu "Planeta Lem", który został zrealizowany na potrzeby Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji, realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

Teatr Biuro Podróży istnieje od 1988 roku. Jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. W ciągu ponad dwudziestu lat poszukiwań artystycznych teatr wypracował własny styl i metodę pracy nad spektaklem. W teatrze powstało do tej pory czternaście autorskich przedstawień, w tym osiem widowisk plenerowych, m.in. "Makbet" nagrodzony za najlepszą reżyserię na Festiwalu Fadjr w Teheranie).

Autorka koncepcji albumu, Katarzyna Jesień prowadzi czytelnika przez historię Teatru Biuro Podróży przedstawiając kolejne produkcje od tych wczesnych,  jak "Giordano" i "Camen funebre", której prezentacja na festiwalu w Edynburgu przyniosła Teatrowi pierwszy spektakularny sukces zagranicą, aż po najnowsze widowisko - "Planetę Lem". Spektakl pokazywany był w Londynie, Brukseli, Paryżu, Berlinie, Madrycie, Kijowie, Moskwie. 11 listopada obejrzą go widzowie w Mińsku.

Teksty do albumu "Między Ziemią a Niebem – Teatr Biuro Podróży"  napisali: Jane Frere, Katarzyna Jesień, Dasha Krijanska, Łukasz Drewniak, Piotr Gruszczyński i Roman Pawłowski. Uzupełniają je fotografie oraz wywiady z twórcami i aktorami: Martą Strzałko, Pawłem Szkotakiem i Jarosławem Siejkowskim.

Album został wydany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji, a jego promocja towarzyszy spektaklom "Planeta Lem".

(-)
Culture.pl
18 października 2011

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Tristan i Izolda
Ralf Pleger
Od 22 maja na platformie OperaVision ...