Propozycja dla dorosłych

Teatr Lalek Arlekin

W ofercie Teatru Lalek Arlekin pojawiła się nowa propozycja spektaklu adresowanego wyłącznie do widzów dorosłych - "DekAmore".

Sztuka inspirowana klasyką Giovanniego Boccacia została wzbogacona współczesnymi piosenkami, komentującymi aktualne trendy w erotyce światowej. Autorem tekstów do utworów muzycznych jest poeta i profesor literatury angielskiej David Malcolm. Oryginalności sztuce dodaje fakt, że całość grana jest w języku angielskim.

"DekAmore" zostanie zaprezentowany na Festiwalu "Harmony World Puppet Carnival", który odbędzie się w Bangkoku w dniach 1-10 listopada 2014 r. Jury międzynarodowego konkursu wybrało spektakl spośród ponad 700 zgłoszonych propozycji. Polska będzie konkurować z reprezentantami z 80 krajów.

Wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi jest wystawa fotografii zatytułowana "EkstrAkt", autorstwa Kamili Boguszewskiej, absolwentki PWSFTviT w Łodzi i The Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Visual Arts w Kopenhadze. Zdjęcia aktorek występujących w "DekAmore" będzie można podziwiać już od soboty (25 października) w Centrum Informacji Turystycznej (Łódź, Piotrkowska 87). Uroczyste otwarcie wernisażu o godzinie 17.00.

(-)
Materiał Teatru
22 października 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia