Propozycja na majowy weekend

"Skrzypek na dachu" - reż. Jan Szurmiej - Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie

W weekend majowy (1-3 maja) oraz 12-13 czerwca w Teatrze Żydowskim wystawiany będzie światowej sławy musical „Skrzypek na dachu”, który swoją warstwą muzyczną jak i tematem zawierającym humanistyczne przesłanie przemawia do publiczności na całym świecie.

Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, obarczonym pięcioma córkami, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Terminy: 1, 2, 3 maja oraz 12 i 13 czerwca (godz. 18.00)

Więcej informacji na stronie: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/skrzypek-na-dachu

Rezerwacja biletów w Biurze Obsługi Widza pod numerem (22) 8506450, (22) 8506451 i online http://www.teatr-zydowski.art.pl/.
Telefon do kasy: 22 850 56 56.

Fanpage na Facebooku:
http://www.facebook.com/TeatrZydowskiimEsteryRacheliiIdyKaminskich

Teatr Żydowski im. Esery Rachel i Idy Kamińskich Centrum Kultury Jidysz
Plac Grzybowski 12/16
00-104 Warszawa

(-)
Materiał Teatru
23 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...