Propozycje spektakli online

Teatr im. Jaracza proponuje

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie uruchomił platformę umożliwiającą oglądanie spektakli online. E-repertuar będzie dostępny do końca kwietnia a sztuki będą bezpłatne - zapowiadają przedstawiciele teatru.


Jak poinformował Michał Wajzer z biura sprzedaży, teatr zaproponował wszystkim widzom możliwość bezpłatnego oglądania online spektakli prezentowanych na swoich scenach już od świątecznej niedzieli.

- Nie będzie to jednorazowe udostępnienie. Przyjęliśmy innowacyjną formę. Chcemy, aby do końca kwietnia funkcjonował e-repertuar, gdzie tak jak w normalnych, zwykłych czasach widz ma opcję wybrania tytułu i dnia, w którym będzie chciał go obejrzeć - wyjaśnił Michał Wajzer.

Obecnie można oglądać dwa spektakle: sztukę dla najmłodszych "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze" Bolesława Leśmiana w reż. Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua oraz "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" autorstwa Marcina Wichy w reżyserii Łukasza Barczyka (na zdjęciu).

- Jeśli zainteresowanie będzie spore, lub gdy kwarantanna się przedłuży, nie wykluczamy dodania nowych tytułów. W każdym ze spektakli na końcu zostaną wymienieni wszyscy pracownicy teatru. Chcemy aby widzowie zobaczyli, ile osób pracuje przy jednym przedstawieniu - wyjaśnił Wajzer.

- Dodatkowo zostanie nagrany w najbliższych dniach serial, program edukacyjny pokazujący teatr "od kuchni". Skupimy się na kwestiach technicznych (opowieści o kurtynie, zapadniach, sztankietach itp. Powiemy o osobach pracujących przy danym spektaklu, o których często nie wiemy, a bez których pracy nie byłoby wydarzenia - dodał.

Aby zarezerwować wstęp na sztukę, należy na stronie www.teatr.olsztyn.pl wypełnić krótki formularz.

Agnieszka Libudzka
Kurier PAP
13 kwietnia 2020

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia