Prosimy zabrać z sobą poduszki i koce

„Sierpniowe przełomy" - Opera na Zamku

1 września na placu Solidarności w Szczecinie będzie można wysłuchać koncertu „Sierpniowe przełomy". Opera na Zamku zaprasza!

To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

Wyjątkowa okoliczność, miejsce i muzyka. 1 września 2018 r o 20.00 na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym uczestnikom Sierpnia'80 zabrzmią znane i uwielbiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy", to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy.

Koncert „Sierpniowe przełomy" Opera na Zamku zagra dla Państwa trzeci raz. To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. W tegorocznej edycji zabrzmi między innymi utwór „W stepie szerokim" z serialu „Przygody pana Michała", temat z filmu „Kronika wypadków miłosnych" Wojciecha Kilara czy suita ze znanej komedii „Kingsajz" Krzesimira Dębskiego. Tradycyjnie już w programie znajdą się "Mury" Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii" grupy Dżem, które w tym roku wykona z orkiestrą opery Mariusz Ostrowski. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy także zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod", w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy" jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

- Termin: 2018-09-01 20:00
- Miejsce: Centrum Dialogu "Przełomy", pl. Solidarności 1
- Czas trwania: ok. 75 min.
- Wstęp wolny

Początek o 20.00, wydarzenie potrwa ok. 75 min. Prosimy zabrać ze sobą poduszki i koce.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Materiał Opery
1 września 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...