Prospero z Ukrainy

Lwowski Teatr Woskresinnia w Płocku i Tychach

30 sierpnia w Płocku i 31 sierpnia w Tychach, Lwowski Teatr Woskresinnia zaprezentuje widowisko "Spotkać Prospera", na podstawie sztuk Williama Szekspira, w reżyserii Jarosława Fedoryszyna.

Bajecznie kolorowe, pełne magii, niezwykle efektowne, zrealizowane z ogromnym rozmachem widowisko uliczne, którego scenariusz powstał w oparciu o szekspirowskie arcydzieła: "Burzę", "Sen nocy letniej", Romea i Julię" oraz "Hamleta. Scenariusz, gra aktorów i scenograficzna różnorodność są istotnymi elementem tej inscenizacji upowszechniającej znane powiedzenie twórcy Hamleta, że "świat jest teatrem" . Widowisko warte jest polecenia zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają interesować się jego dziełami. Ta pasjonująca podróż w świat dramatów geniusza ze Stratfordu, chociaż w niezwykłej kondensacji, uruchamia nieograniczone obszary wyobraźni zwłaszcza, że w spektaklu nie pada ani jedno słowo.

Reżyseria Jarosław Fedoryszyn, zasł. działacz sztuki Ukrainy

Scenografia i kostiumy Alla Feoryszyna, zasł. artystka Ukrainy,

Aktorzy: Galina Strychak/Natalia Łukaszonok, Natalia Marczak, Wołodymir Czuchonkin, Wołodymir Geljas, Wołodymir Gubanow, Jarosław Kornijczuk/ wiaczesław Repin, Petro Mykytiuk, Jurij Filipczuk, Nazar Lis, Wasyl Bułat, Evgenij Pietrov.

Premiera, Lwów 10 maja 2009 Widowisko trwa 60 minut

(-)
Materiał Organizatora
30 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia