Prosto ze scen West Endu i Broadwayu

„Matylda" - reż. Jacek Mikołajczyk - Teatr Syrena w Warszawie

„Matylda" to musicalowy hit dla widzów w każdym wieku, który przenosimy na polskie sceny prosto ze scen West Endu i Broadwayu, czyli światowych stolic musicalu.

To historia sześcioletniej dziewczynki, która posiada genialny umysł, wielkie serce i... kompletnie niepasującą do niej rodzinę. Jej tata jest nieuczciwym sprzedawcą samochodów, mamę interesują tylko pieniądze i święty spokój, a brat stanowczo nie grzeszy inteligencją. I nikt z nich absolutnie nie rozumie, dlaczego Matylda spędza tyle czasu na czytaniu książek.

Co gorsza, jest jeszcze szkoła, w której rządzi Panna Łomot - już samo nazwisko mówi sporo o jej metodach wychowawczych. Aby przetrwać i zachować swoją wyjątkową wrażliwość, Matylda musi znaleźć sobie przyjaciół...

„Matylda" to rozśpiewany i roztańczony musical, w którym biorą udział zarówno dorośli aktorzy, jak i wiele utalentowanych dzieci. Polska wersja musicalu powstaje w koprodukcji teatrów Kameralnego w Bydgoszczy (premiera 19 marca) oraz Syrena w Warszawie (premiera 10 września).

Realizatorzy musicalu:
Libretto: Dennis Kelly
Muzyka i teksty piosenek: Tim Minchin
Reżyseria i tłumaczenie: Jacek Mikołajczyk
Choreografia: Jarosław Staniek, Katarzyna Zielonka
Scenografia: Mariusz Napierała
Kostiumy: Tomasz Jacyków

Aleksandra Kossowska
Materiał Teatru
20 stycznia 2022

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia