Protokół z obrad drugiego etapu

8. Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni informuje, że 10 kwietnia 2015 roku na posiedzeniu w Warszawie, Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, obradująca pod przewodnictwem Jacka Kopcińskiego, w składzie: Dorota Sajewska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Piotr Olkusz, Jerzy Stuhr, po przeczytaniu czterdziestu sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu nominowała do finału następujących autorów (wymienionych w porządku alfabetycznym)

Protokół z obrad Kapituły VIII Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej z dnia 10.04.2015:

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni informuje, że 10 kwietnia 2015 roku na posiedzeniu w Warszawie, Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, obradująca pod przewodnictwem Jacka Kopcińskiego, w składzie: Dorota Sajewska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Piotr Olkusz, Jerzy Stuhr, po przeczytaniu czterdziestu sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu nominowała do finału następujących autorów (wymienionych w porządku alfabetycznym):

„Niesamowici bracia Limbourg" Beniamina Bukowskiego

„Zielona wyspa" Radosława Hendla

„Feinweinblein" Weroniki Murek

„Von Bingen. Historia prawdziwa" Sandry Szwarc

„Dziki Zachód" Anny Wakulik.

Sztuki finalistów konkursu zostaną przedstawione publiczności w formie czytań w dniach 18-22 maja 2015 podczas Festiwalu R@Port w Gdyni. Nazwisko laureata Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej zostanie ogłoszone 23 maja. Nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych wręczy jej fundator – Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Po raz pierwszy zostanie też przyznana Alternatywna Nagroda Dramaturgiczna.

(-)
Materiał organizatora
16 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...