Protokół z obrad jury

35. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka - Łomża 9-12 czerwca 2022

Jury 35 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka pragnie podkreślić wysoki poziom artystyczny zaproszonych spektakli. Godną zauważenia jest również różnorodność miejsc, w których prezentowane były przedstawienia jubileuszowej edycji, umożliwiająca aktywny i rodzinny udział imponującej liczbie mieszkańców Łomży.

Jury w składzie:

Marta Guśniowska /przewodnicząca/
Bożena Sawicka
Mikołaj Malesza
Krystian Kobyłka
Konrad Szczebiot

Po obejrzeniu w dniach 9-12 czerwca 2022 r. dwunastu konkursowych przedstawień:
1. „Kopciuszek" Zaches Teatro (Włochy)
2. „Ściana z widokiem" Grupy Coincidentia (Polska)
3. „Cień Jaguara" Compania Mohan Machin Titeres y Figuras Animadas (Kolumbia)
4. „Miasto świateł" Teatr Lalek Guliwer (Polska)
5. „Laboratorium dźwięku" Teatru „Baj Pomorski" w Toruniu (Polska)
6. „Opowieści z ławeczki" Bence Sarkadi (Węgry)
7. „Republika marzeń" Theater des Lachens (Niemcy)
8. „Wędrówka Nabu" Teatru Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi (Polska)
9. „Pinokio" Maribor Puppet Theatre (Słowenia)
10. „Dom Bernardy Alba" Yase Tamam Company (Iran)
11. „Vasilina" Tarnopolskiego Akademickiego Teatru Aktora i Lalki (Ukraina)
12. „Bezimienny/Nieznany" Fundacji Gra/nice (Polska)

postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 4.000,00 złotych, ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomża oraz grawerton ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego, otrzymuje przedstawienie „Republika marzeń" Theater des Lachens (Niemcy).

Nagrodę w wysokości 3.000,00 złotych, ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz obraz ufundowany przez Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, otrzymuje Łukasz Batko za reżyserię przedstawienia „Bezimienny/Nieznany" Fundacji Gra/nice (Polska).

Nagrodę w wysokości 3.000,00 złotych, ufundowaną przez Starostę Powiatu Łomżyńskiego oraz obraz ufundowany przez Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, otrzymują Anna Adamiak i Rafał Pacholczyk za scenografię do przedstawienia „Bezimienny/Nieznany" Fundacji Gra/nice (Polska).

Nagrodę w wysokości 2.000,00 złotych, ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego, otrzymuje Søren Gundermann za muzykę do przedstawienia „Republika marzeń" Theater des Lachens (Niemcy).

Nagrodę aktorską w wysokości 1.000,00 złotych, ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża, otrzymuje Paweł Chomczyk za rolę Kuby w przedstawieniu „Ściana z widokiem" Grupy Coincidentia (Polska).

Nagrodę aktorską w wysokości 1.000,00 złotych, ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża, otrzymuje zespół Zaches Teatro (Włochy) za role w przedstawieniu „Kopciuszek".

Nagrodę aktorską w wysokości 1.000,00 złotych, ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża, otrzymuje zespół Tarnopolskiego Akademickiego Teatru Aktora i Lalki (Ukraina) za role w przedstawieniu „Vasilina".

Nagrodę specjalną w wysokości 1.000,00 złotych, ufundowaną przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie, otrzymuje Bence Sarkadi (Węgry) za przedstawienie „Opowieści z ławeczki".

(-)
Materiał organizatora
13 czerwca 2022

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia