Przebój Broadwayu w Operze Śląskiej

"Hello, Dolly!" - reż. Maria Sartova - Gliwicki Teatr Muzyczny

11 listopada w czwartek o godz. 18.00 Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na gościnny występ Gliwickiego Teatru Muzycznego, który zaprezentuje musical w 2 aktach Jerry\'ego Hermana Hello, Dolly!

Przebojowa swatka Dolly Levi, zmęczona kojarzeniem kolejnych i kolejnych par, postanawia wreszcie zadbać o siebie i sama wydać się za milionera. Co to oznacza dla Horacego Vandergeldera, bogatego, ale nieznośnego prowincjonalnego sklepikarza? Prawdziwą Rewolucję!

„Hello, Dolly!” to jeden z najsłynniejszych musicali w historii Broadwayu. W jego amerykańskich obsadach błyszczały takie gwiazdy, jak Carol Channing, Barbra Streisand  i Walter Matthau. W filmie wyreżyserowanym przez Gene’a Kelly’ego wystąpił m.in. Louis Armstrong, dzięki któremu tytułowy przebój musicalu stał się jednym z najbardziej znanych światowych standardów jazzowych. Polska prapremiera „Hello, Dolly!” odbyła się ponad trzydzieści pięć lat temu w Operetce Śląskiej. W realizacji Gliwickiego Teatru Muzycznego jako Dolly występuje jedna z najbardziej lubianych solistek GTM, Jolanta Kremer, a rolę Horacego Vandergeldera wykonuje popularny krakowski aktor teatralny i telewizyjny Tomasz Schimscheiner.

Grażyna Konieczna
Materiały Teatru
5 listopada 2010

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia