Przechadzka z Simonem

"Spacerowicz" - reż. Igor Gorzkowski - Teatr Soho

Zapraszamy 27 czerwca o g. 20.00 do Teatru Soho na wspólne zamknięcie sezonu teatralnego i premierowy pokaz rejestracji spektaklu "Spacerowicz" Igora Gorzkowskiego.

Uroczystemu pokazowi będzie towarzyszyło włączenie nagrania przedstawienia do zbiorów Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Teatralna kolekcja Ninateki już od dawna jest dla teatromanów najważniejszym internetowym zasobem spektakli, gromadzącym dzieła m.in. Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy czy Grzegorza Jarzyny.

"Spacerowicz" wg prozy Roberta Walsera to jeden z najbardziej poetyckich spektakli Studia Teatralnego Koło. Scenariusz przedstawienia, oparty na opowiadaniach szwajcarskiego pisarza, zabiera widzów na przechadzkę z Simonem, tytułowym spacerowiczem (Marcin Przybylski). Wędrówka jest życiem - i jednocześnie snem, w którym przeskakujemy z miejsca na miejsce w mgnieniu oka. Spektakl otrzymał zespołową nagrodę aktorską w 3. Ogólnopolskim Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Jak pisał Janusz Majcherek "Sile literatury odpowiada klasa aktorstwa. Pewnie nie jest przypadkiem, że z czworga aktorów - Magdalena Warzecha, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniewski i Marcin Przybylski - troje przeszło przez Teatr Narodowy Jerzego Grzegorzewskiego. To widać w sposobie, w jaki posługują się formą. Ale wszyscy czworo swoje skonstruowane formalnie postaci prowadzą świadomie, nie odstępując od ścisłego rygoru, który zresztą ani przez chwilę nie stanowi wędzidła; przeciwnie: nadaje postaciom wdzięk, lekkość, subtelny komizm, delikatny liryzm. Piękna robota".

Przedstawienie po sześciu sezonach zeszło z afisza w marcu ubiegłego roku.

czas projekcji: 75 minut

(-)
Materiał Teatru
26 czerwca 2014

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia