Przeczytają Yeats'a

Cykl Dramatorium - Teatr Barakah

W poniedziałkowym Dramatorium Teatru Barakah opowiadania Williama Butlera Yeats'a. Czytać będą: Lidia Bogaczówna, Kinga Waligóra, Krzysztof Bochenek i Szymon Grzybek. Początek o godz. 20 w poniedziałek 12 stycznia.

"Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie - depczesz moje sny"

W.B. Yeats był irlandzkim poetą, dramaturgiem i filozofem. W 1923 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla "za uduchowioną twórczość poetycką, oddającą w najwyższej formie artystycznego ducha narodowego". Był orędownikiem niepodległości kraju, związany z irlandzkim ruchem odrodzenia celtyckiego, współtwórcą Irlandzkiego Towarzystwa Literackiego i współzałożycielem Abbey Theatre w Dublinie. W latach 20. był także senatorem Wolnego Państwa Irlandzkiego. Powiedzenia miał jak na typowego Irlandczyka przystało, np. "Problem z niektórymi ludźmi polega na tym, że kiedy nie są pijani, są trzeźwi". Czwórka aktorów Teatru Barakah zaprezentuje opowiadania Irlandczyka.

Nazwą Dramatorium można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru BARAKAH - zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu Dramatorium odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z... Dramatorium jest tym, czym Teatr BARAKAH może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Miejsce: Paulińska 28 #Kraków

(-)
Materiał Teatru
12 stycznia 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...