Przed "Mocą przeznaczenia"

"Porozmawiajmy o operze" - spotkanie z Tomaszem Koniną w Operze Śląskiej

W niedzielę, 12 marca o godz. 18 Opera Śląska zaprasza na inugurację cyklu "Porozmawiajmy o operze" - spotkanie z Tomaszem Koniną, reżyserem najnowszej premiery Opery - "Mocy przeznaczenia" Giuseppe Verdiego.

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań z operą, której tajemnicę i wszechstronny wymiar odkryją osoby, dla których opera to całe życie.

Spotkania będą odbywały się w Sali Koncertowej im. Adama Didura. Bohaterami wędrówki do wnętrza opery będą artyści, twórcy i ludzie teatru, a podróż tę dopełnią kameralne koncerty solistów, tematycznie związane z dorobkiem artystycznym gościa wieczoru. Gospodarz cyklu - związana ze światem mediów Violetta Rotter-Kozera - zaprosi ludzi ciekawych, nietuzinkowych, którzy przybliżą publiczności magiczny świat teatru operowego, zdradzą tajemnice tworzenia tego dzieła, od partytury do gotowego dzieła scenicznego.

Przedstawimy trendy we współczesnym teatrze operowym, ale nie zapomnimy też o historii i tradycji. Artyści, reżyserzy, scenografowie, choreografowie, znawcy teatru odpowiedzą na nurtujące widzów pytania i podzielą się swoim doświadczeniem. Przedstawimy ich sylwetki poprzez dzieła, które stworzyli i dorobek artystyczny.

Gościem inaugurującego cykl spotkania będzie TOMASZ KONINA - znakomity twórca, autor wielu inscenizacji operowych bardzo wysoko ocenianych przez publiczność i krytyków, reżyser i scenograf najnowszej premiery na bytomskiej scenie, opery G. Verdiego MOC PRZEZNACZENIA. Na scenie wystąpią także międzynarodowej sławy soliści - wykonawcy głównych partii w operze Verdiego - sopranistka EWA BIEGAS i bas ALEKSANDER TELIGA. Przy fortepianie - Larysa Czaban.

(-)
Materiał Opery
11 marca 2017
Portrety
Tomasz Konina

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia