Przed nami emocjonujący sezon

"Skrzypek na dachu" - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki

Pełną parą rusza produkcja musicalu "Skrzypek na dachu" Jerry'ego Bocka, z librettem Josepha Steina i piosenkami Sheldona Harnicka. Miasto Białystok oraz Opera podpisały właśnie umowę na realizację spektaklu. Jeszcze do 15 lipca można kupić tańsze bilety w specjalnej cenie.

Opera i Filharmonia Podlaska uzyskała prawa do wystawiania spektaklu do końca 2016 roku, przed nami zatem dwa emocjonujące sezony z jednym z najsłynniejszych musicali w historii.

Zapowiada się szalenie interesująca premiera w znakomitej obsadzie. Od wielu miesięcy Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pracuje intensywnie z choreografami, aby publiczność mogła obejrzeć słynny taniec z butelkami w wykonaniu niemal całego męskiego chóru. W spektaklu wezmą również udział dzieci z chóru dziecięcego OiFP.

W roli Tewjego Mleczarza wystąpi doskonale znany białostockiej publiczności ze "Strasznego Dworu" oraz "Traviaty" znakomity bas, solista Teatru Wielkiego w Łodzi - Grzegorz Szostak oraz po raz pierwszy w tej roli - Józef Frakstein.

Józef Frakstein to wieloletni solista Wiedeńskiej Opery Kameralnej, Warszawskiej Opery Kameralnej oraz teatrów niemieckich. Występował na scenie Semperoper w Dreznie, Operze w Lipsku z tamtejszą słynną Orkiestrą Gewandhaus. Orkiestra ta zatrudnia 175 zawodowych muzyków, co czyni ją największą zawodową orkiestrą świata.

Józef Frakstein występował w całej niemalże Europie, Stanach Zjednoczonych, Korei Płd i Japonii. Ma na swoim koncie wiele nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych za granicą oraz wytwórni fonograficznych.

W roli Gołdy wystąpi znakomita śpiewaczka Teatru Wielkiego w Łodzi Agnieszka Makówka. Dzięki swoim umiejętnościom aktorskim i szerokiemu wachlarzowi możliwości wokalnych w ostatnich sezonach była obsadzona aż w 22 tytułach operowych.

W tej samej roli zobaczymy również tegoroczną absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym w Białymstoku Karolinę Kuklińską, która z powodzeniem występowała w dotychczasowych produkcjach OiFP.

Oficjalna premiera odbędzie się 28 września z okazji drugiej rocznicy otwarcia Opery i Filharmonii Podlaskiej.

(-)
Materiał Opery
2 lipca 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia