Przed zamknięciem teatru jeszcze wspólna fotografia

remont budynku olsztyńskiego "Jaracza"

Możemy już odliczać dni do rozpoczęcia remontu budynku olsztyńskiego "Jaracza". Na dwa lata aktorzy przeniosą się do nowych siedzib.

Duża scena mieścić się będzie w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (ul. Parkowa 1), zaś Kameralna i Margines na piętrze pawilonu przy ul. Pstrowskiego 23.

Ale póki co można jeszcze wybrać się na spektakle do starej siedziby przy ul. 1 Maja 4. Na Scenę Kameralną wraca adaptacja opowiadań olsztyńskiego pisarza Mariusza Sieniewicza pt. "Żydówek nie obsługujemy" w reżyserii Piotra Jędrzejasa (piątek, godz. 19).

Dużo będzie się działo także na Marginesie, gdzie trwa przegląd przedstawień tej sceny. To okazja, by obejrzeć "Wszystko o kobietach", czyli próbę scharakteryzowania pań podjętą przez chorwackiego dramaturga (pt., godz. 21). W sobotni wieczór widzowie będą mogli się spotkać z "Jackie" - spektaklu na motywach powieści noblistki Elfriede Jelinek (sobota, godz. 21). Monodram w wykonaniu Mileny Gauer inspirowany jest życiem Jackie Kennedy. Dzień później widzowie zobaczą "Edypa", współczesne spojrzenie na grecką tragedię. Wyjątkowo teatr zaprasza również w poniedziałek. Tym razem będzie to pokaz "Zabawy" wg Sławomira Mrożka.

Aktorzy pożegnają się ze starą siedzibą grając spektakl "Mistrz i Małgorzata". - Wybraliśmy tę sztukę, bo na scenie występuje niemal cały zespół, a także studenci szkoły aktorskiej im. Aleksandra Sewruka - tłumaczy Janusz Kijowski dyrektor "Jaracza" i reżyser przedstawienia. Przygotowana z rozmachem inscenizacja grana będzie przez trzy dni od czwartku o godz. 19.

Szczegółowy program na najbliższy tydzień na s. 8.

Także 24 czerwca, na godz. 14 zespół teatru zaprasza olsztynian do wspólnego zdjęcia na schodach budynku. Będzie to ostatnia fotografia wykonana przed jego remontem, który ma rozpocząć się w lipcu. Pracownicy chcą też hucznie uczcić przenosiny w nowe miejsce, organizując w ostatni weekend miesiąca Pikinik Sąsiedzki przy tymczasowej siedzibie na terenie spółdzielni Pojezierze. W programie imprezy jest m.in. koncert zespołu Hoboud, pchli targ rekwizytów i kostiumów teatralnych, degustacja potraw i konkursy.

msb
Gazeta Wyborcza Olsztyn
21 czerwca 2010

Książka tygodnia

Trailer tygodnia