Przedstawienia na koniec warsztatów

finał 1.edycji warsztatów w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie

Na dużej scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie odbył się pokaz finałowy kończący pierwszą turę wakacyjnych zajęć teatralnych pod hasłem "Słońce w teatrze". Dzieci przez pięć dni uczestniczyły w warsztatach teatralnych pod okiem Aleksandra Fiałka i Zinaidy Zagner, a także aktorów tarnowskiej sceny - Kingi Piąty oraz Tomasza Piaseckiego.

Podczas podsumowania warsztatów pierwsza grupa zaprezentowała krótki spektakl pt. "Kolczyki Izoldy" na podstawie tekstu K. I. Gałczyńskiego, uświetniony śpiewem i tańcem. Jak podkreśla Zinaida Zagner, choreografię do piosenki nazwanej przez dzieci "Nony" napisała Agnieszka, jedna z uczestniczek warsztatów. Druga grupa pod okiem Aleksandra Fiałka przygotowała pokaz pt. "A teraz ja" - były to luźno ze sobą połączone, krótkie etiudy sceniczne, z elementami śpiewu i tańca. 

Finałowej prezentacji towarzyszyła "Słoneczna Galeria", czyli wystawa prac plastycznych najmłodszych uczestników warsztatów.

 Drugi turnus półkolonii teatralnych odbędzie się od 20 do 27 sierpnia. Informacje i zapisy w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Dorota Jucha
Temi
20 lipca 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...