"Przemiana" na scenie. Wg Kafki

"Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał" - reż. Ewa Ignaczak - Teatr Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna zaprasza na 28 lutego o godz. 19 na premierę spektaklu "Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał" wg "Przemiany" Franza Kafki w reżyserii Ewy Ignaczak.

Spektakl wprowadza widza w pełen absurdu świat snu, w którym wszystko staje się możliwe i prawdopodobne. Przestrzeń, która organizuje działanie postaci, staje się interpretacją i strategią, tkanką emocjonalną przedstawienia. Niespodziewana i nagła przemiana tytułowego Gregora w robaka burzy utarty schemat życia rodziny Samsów, wywracając je do góry nogami i odsłaniając jego pęknięcia.

Aktualność tekstu Kafki i jego realizacji scenicznej demaskuje zasadę działania organizmu rodzinnego, w którym - jak w soczewce - skupia się obraz współczesnego społeczeństwa, gdzie jedno potknięcie pociąga za sobą lawinę katastrofalnych w skutkach wydarzeń. W którym "lekka niedyspozycja", "zawrót głowy niepozwalający wstać z łóżka" może zaprzepaścić całe lata rzetelnej pracy. Człowiek staje się częścią machiny systemu, bezużytecznym trybikiem, który można bez problemu zastąpić innym.

27 lutego godz. 19 w ramach 1 urodzin Teatru Gdynia Główna

28 lutego godz. 19 PREMIERA

Kolejny spektakl: 7 marca godz. 19

Bilety: 20/30 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

(-)
Materiał Teatru
18 lutego 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia