Przemysław Kieliszewski

wygrał konkurs na dyrektora

Prezydent Ryszard Grobelny przyjął rekomendację Komisji Konkursowej, która na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Poznaniu wybrała Przemysława Kieliszewskiego.

To było drugie podejście do wyboru dyrektora Teatru Muzycznego w Poznaniu. Pierwszy konkurs odbył się latem, ale nie udało się wyłonić nowego szefa teatru. W ponowionym konkursie komisja przesłuchała 14 kandydatów i podjęła decyzję o rekomendowaniu prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu, na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Poznaniu - Przemysława Kieliszewskiego. Decyzja została podjęta jednogłośnie, w jawnym głosowaniu. Prezydent Poznania zaakceptował rekomendację komisji konkursowej. Oficjalne powiłane nowego dyrektora odbędzie się po podpisaniu umowy dwustronnej.

Przemysław Kieliszewski ma 38 lat. Jest doktorem nauk humanistycznych. Był między innymi sekretarzem Rady Fundacji Kultury Polskiej i dyrektorem Festiwalu Polish Guitar Academy, która zorganizowała ponad 70 imprez w całej Wielkopolsce (w tym koncert Bryana Adamsa na MTP). Włada dobrze niemieckim, angielskim i trochę włoskim.
Oprac. mat.

(-)
Materialy Teatru
29 grudnia 2012

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia