Przenieś się do Gdyni lat trzydziestych

Interaktywny spektakl "Bankiet" w reżyserii Piotra Srebrowskiego

Serdecznie zapraszamy na interaktywny spektakl "Bankiet" w reżyserii Piotra Srebrowskiego, przygotowany przez Teatr Wzwyż pod patronatem Teatru Gdynia Główna!

Najbliższy spektakl odbędzie się 30 lipca w pewnym prywatnym domu na Obłużu... o godz 19.45 i potrwa ok. 2 godziny. Na kolejny spektakl zapraszamy 20 sierpnia- Mały Kack.

Zainteresowanych wzięciem udziału w spektaklach prosimy o jak najszybszą rezerwację miejsc pod adresem teatrwzwyz@gmail.com
Zaproszenia są bezpłatne, liczba miejsc jest jednak bardzo ograniczona.

Na spektaklu obowiązuje eleganckie ubranie, mile widziane dodatki w stylu lat '30.

Ale o co właściwie chodzi?
Jest rok 1932. Wystawne przyjęcie na salonach. Dym papierosowy zmieszany z ostrym zapachem perfum i tajemnicy. Przytłumione odgłosy rozmów i gramofonu. Mężczyźni we frakach odsuwający krzesła kobietom w krótkich, szykownych fryzurach. Mroczna zagadka przyczajona na szezlongu, tuż pod zabytkowym zegarem. Gdynia.
Nie jest to zwykły spektakl. Jest to jedyne w swoim rodzaju wysublimowane połączenie teatru, gry fabularnej, improwizacji i prawdziwego życia, w którym widzowie-uczestnicy przenoszą się w czasie i wcielają w znane postaci gdyńskie, by odgrywając swoją rolę wpłynąć na losy międzywojennej Gdyni i rozwiązać mroczną zagadkę.

Przyjdź na Bankiet, wciel się w postać z lat trzydziestych, poznaj swoich przyjaciół z zupełnie nowej perspektywy, by bawiąc się i uczestnicząc w przedstawieniu poznać historię Gdyni nie jako suche fakty, ale jako gorącokrwistą opowieść, którą zapamiętasz na lata.
Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Piotr Srebrowki, reżyser nagrodzony Galionem Gdyńskim, aktor teatralny i filmowy, aktywnie działający w Teatrze Gdynia Główna, Centrum Kultury w Gdyni, współpracujący z Teatrem Miniatura, Teatrem Wybrzeże, Fundacją Teatru BOTO i innymi.
Koordynatorem jest Weronika Kamola-Uberman, aktorka o kilkunastoletnim doświadczeniu w polskich i niemieckich teatrach amatorskich.
Na pomysł stworzenia teatru interaktywnego wpadła Katarzyna Kozyra, która na własnej skórze poznała teatr interaktywny w sercu Niemiec, by przynieść ten pomysł do Polski. Odpowiedzialny za konstrukcję fabularną jest Mikołaj Gano, organizator kilkudziesięciu gier fabularnych odbywających się w całej Polsce na przestrzeni ponad sześciu lat.
Naszym projektantem, wykonawcą kostiumów i grafikiem jest Grzegorz Uberman, od przeszło dziesięciu lat zajmujący się projektowaniem strojów historycznych, fantasy, oraz mody alternatywnej.
Linki do wydarzeń na facebooku:
30 lipca https://www.facebook.com/events/1628805764096890/
20 sierpnia https://www.facebook.com/events/1769831703259655/

Projekt realizowany w ramach projektu POCIĄG DO MIASTA finansowanego przez Miasto Gdynia i realizowanego przez Teatr Gdynia Główna.

(-)
Materiał Teatru
26 lipca 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia