Przepiórska z monodramem w Oknie

"I będą święta" - reż. Piotr Ratajczak - Teatr Konsekwentny

15 września o godz. 20 w Teatrze w Oknie odbędzie się monodram Piotra Rowickiego "I będą święta" w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej, w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Spektakl to inspirowany reportażami i prasowymi wywiadami monolog zrozpaczonej kobiety która traci męża w katastrofie lotniczej. Niespodziewana śmierć męża - osoby publicznej i powszechnie szanowanej staje się inspiracją do rozliczenia z samą sobą - próbą nazwania swojego miejsca w dotychczasowym życiu, i rozliczenia się z tym życiem które definitywnie się skończyło.

Obserwujemy różne stadia konfrontacji z osobistym doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego: skrajne emocje i próby zracjonalizowania tragedii, spotkania ze specjalistami "od radzenia sobie z traumą"  i próby kontynuowania odpowiedzialnego życia rodzinnego w domu. Jaki nadać sens swojemu życiu?

Jak poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością medialną i polityczną która domaga się upublicznienia swojej tragedii i grania społecznej roli "wdowy"?  Śmierć bliskiej osoby może stać się też buntem przeciwko swojemu dotychczasowemu życiu, swojej społecznej roli, szansą na nowe życie, na próbę przewartościowania swojego świata. Bolesnym wyzwoleniem.

(-)
Materiał Teatru
11 września 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia