Przesłuchanie do drugiego etapu pracy z Anatolijem Wasiljewem

Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Instytut Grotowskiego informuje, że przesłuchanie do drugiego etapu pracy z Anatolijem Wasiljewem odbędzie się 15-16 października 2011 r. w Sali Teatru Laboratorium (Rynek-Ratusz 27, 50-101 Wrocław)

Anatolij Wasiljew, wybitny reżyser, badacz teatru i założyciel moskiewskiej Szkoły Sztuki Dramatycznej, po raz pierwszy prowadzi w Polsce warsztaty i przygotowuje się do realizacji spektaklu w ramach projektu MASTERS IN RESIDENCE w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Pierwszym etapem zajęć (16 maja –  20 czerwca 2011) z międzynarodową grupą z 15 krajów było seminarium badawcze technik aktorskich. Uczestnicy pracowali metodą etiudy nad scenami z dramatów Antona Czechowa Mewa, Wujaszek Wania, Trzy siostry i Wiśniowy sad. Anatolij Wasiljew wygłosił także serię wykładów na temat konstrukcji scen w dramacie i ich analizowania.

Etap drugi (17 października –  12listopada) przebiegać będzie pod hasłem „Czechow –  dialog” w oparciu o opowiadania A. Czechowa Pojedynek i Opowieść nieznanego człowieka. 

Aktorzy kandydujący do udziału w tej części pracy (wyłącznie mężczyźni) powinni przygotować  na spotkanie kwalifikacyjne dwa monologi dramatyczne – wierszem i prozą – a także przesłać CV i potwierdzenie możliwości nieprzerwanego udziału w zajęciach od 17.10.2011 do 12.11.2011 na adres: marie@grotowski-institute.art.pl 

Spotkania kwalifikacyjne Anatolija Wasiljewa z kandydatami potrwają 2 dni: 15 października w godzinach wieczornych oraz 16 października. Na wiosnę 2012 r. Anatolij Wasiljew przystąpi w Instytucie Grotowskiego do pracy nad spektaklem. Pokazy work in progress odbędą się w październiku 2012 r. we Wrocławiu podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Świat miejscem prawdy”. 

Na czas zajęć z Anatolijem Wasiljewem (od 17 października do 12 listopada) Instytut im. J. Grotowskiego gwarantuje uczestnikom całodzienne wyżywienie oraz zakwaterowanie.

(-)
Materiały Organizatorów
30 września 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia