Przestrzeń Kreatywna we Wrocławiu

CreativeMorningsWRO we Wrocławiu

W piątek 25 sierpnia o 8.30 na Placu Społecznym – Przestrzeń Kreatywna we Wrocławiu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu CreativeMorningsWRO. Naszymi gośćmi będą choreograf Piotr Soroka i krytyk teatralna Karolina Wycisk. To twórcy Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej dającej nowe możliwości pracy twórczej artystom, a publiczności – regularny kontakt z szeroko rozumianym tańcem.

Taniec – wcielenie geniuszu. Piotr Soroka i Karolina Wycisk gośćmi spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Genius"

Ludzkie ciało to ciekawa materia. To narzędzie, bez którego żadna codzienna czynność nie ma racji bytu. Ale gdy wprawić je w ruch, ten niezwykły, niecodzienny – o artystycznym zacięciu, przybiera nagle magiczną pozę. Taniec hipnotyzuje, odkrywając zarówno przed jego „właścicielem", jak i obserwatorami pokłady potężnych możliwości. I sprawia, że pojęcie geniuszu przybiera nową, cielesną i zarazem artystyczną pozę.

Każdy może tańczyć. To naturalny, głęboko zakorzeniony w ludziach język ciała, jakim posługuje się człowiek, i zarazem jeden z lepszych sposobów komunikacji. Bo jak żaden inny najszybciej skraca dystans między ludźmi – cielesny i mentalny. Ale taniec to coś jeszcze. Poprzez tę formę doświadcza się czegoś niezwykłego. Taniec stymuluje nie tylko ciało, ale i umysł, sprawiając, że obie te przestrzenie w pewnym momencie zatracają się w sobie. I w efekcie osiągają apogeum, stając się jednym: wcieleniem geniuszu, który wystarczy tylko uwolnić.

O tym genialnym aspekcie wyrażania siebie poprzez taniec opowiedzą w najbliższy piątkowy poranek w ramach cyklu CreativeMorningsWRO choreograf Piotr Soroka i krytyk teatralna Karolina Wycisk. To twórcy Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej dającej nowe możliwości pracy twórczej artystom, a publiczności – regularny kontakt z szeroko rozumianym tańcem. Oboje prelegenci od lat zajmują się szerzeniem w teorii i praktyce sztuki tanecznej wśród wszystkich zainteresowanych, wychodząc – dosłownie – z tematem na ulice. Podczas spotkania opowiedzą m.in., jak doświadcza tańca osoba ledwie początkująca w tej sztuce, a jak jej wieloletni praktyk, jak odnajduje się ona we współczesnej kulturze i wreszcie jak taniec pomaga człowiekowi rozwijać siebie samego.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu CreativeMorningsWRO już w ten piątek 25 sierpnia o 8.30 na Plac Społeczny – Przestrzeń Kreatywna. Będą z nami Mijo Mate, Słodki Chłopak, Dobry Materiał oraz food tracki z Placu Społecznego. Spotkania CreativeMornings to inicjatywa wspierana zarówno przez partnerów globalnych, takich jak: shutterstock, Adobe, MailChimp i WordPress.com, lokalnych w Polsce: firmy Brand Voice i Grupę Me & My Friends. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych wolontariuszy, partnerów i sponsorów mogących pomóc w przygotowaniu spotkań i tym samym budowaniu marki CreativeMornings we Wrocławiu.

Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w darmowych zajęciach jogi przed spotkaniem o 7:30 z cyklu „Power Yoga!", które poprowadzi Aleksandra Dul – fit jogini z Fit Street.

Oto pakiet idealny na dobry początek dnia: krótka rozgrzewka, kreatywni prelegenci i pyszne śniadanie – tak się stawia (geniusz) każdego gościa na nogi!

Agenda na 25 sierpnia 2017 (piątek):

07:30 – 8:30 – darmowe zajęcia jogi „Power Yoga!", które poprowadzi Aleksandra Dul – fit jogini z Fit Street.

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)

Miejsce: plac Społeczny – Przestrzeń Kreatywna we Wrocławiu.

Zapisy internetowe ruszają 21 sierpnia o godz. 11.00 pod adresem:
https://creativemornings.com/talks/genius-piotr-soroka. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

(-)
Materiał organizatora
22 sierpnia 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia